Як збільшити час автономної роботи ноутбука?

Як збільшити час автономної роботи ноутбука?

Акумулятори для ноутбуків, доступнi тут https://www.aks.ua/uk/catalog/akkumulyator-dlya-noutbuka/, побудовані на основі літій-іонних елементів, які, зі свого боку, компактні та мають велику ємність. Однак хімічний склад, який використовується для їх виготовлення, втрачає свою ефективність через 3-4 роки. Термін служби акумулятора також має обмежену кількість повних зарядок і через 500-600 циклів виходить з ладу.

На основі цього можна розраховувати, що батарея прослужить не менше, ніж належні вісімнадцять місяців. Але на практиці не все так райдужно і часто, через кілька місяців активного використання, батареї втрачають свою продуктивність і дають змогу працювати ноутбуку не більше години. Чи може користувач убезпечити себе від подібних проблем?

Глибокий розряд – небезпека номер один

Повне виснаження негативно позначається на терміні служби батарейного відсіку лептопа. Якщо допустити одну повну розрядку, то нічого трагічного не трапиться, але проблема стає дійсно серйозною, якщо ви дозволяєте цьому траплятися регулярно. На щастя, сучасні системи не допускають таких ситуацій і лептоп переходить у режим глибокого сну, якщо рівень заряду батареї надто низький, однак повністю покладатися на це теж не варто.

Термін служби батареї, наприклад Dell з цього списка https://www.aks.ua/uk/catalog/akkumulyator-dlya-noutbuka/brend-noutbuka/dell, сильно залежить від того, наскільки вона заряджена, коли ви її не використовуєте. Розряджена АКБ виходить з ладу набагато швидше, тому найкраще, коли від’єднаний акумулятор заповнений на п’ятдесят відсотків.

Коли відключати блок живлення?

Що частіше заряджається батарея ноутбука, то швидше вона зношується. Тому намагайтеся під’єднувати мережеве джерело живлення лише тоді, коли це справді необхідно. Якщо накопиченої енергії вистачає на кілька годин роботи, то під’єднайте блок живлення, коли рівень заряду знизиться до 10%. Не припиняйте заряджання, поки акумулятор повністю не зарядиться.

Працюєте вдома – витягніть батарею

Ви можете обмежити кількість “непотрібних” циклів, просто витягуючи батарею, коли в ній немає потреби. Використовуючи комп’ютер вдома або в офісі, де є постійний доступ до електромережі, достатньо буде мережевого джерела живлення. У такому разі акумулятор не буде схильний до зносу і в разі потреби відпрацює належних кілька годин.

Також важливо, в яких умовах зберігається увімкнена батарея. Найкраще помістити її в темне місце, де температура не перевищує 20C.

Bookmark the permalink.

Comments are closed.