Як виховати в собі самодисципліну?

27 Травня 2019

Самодисципліна – це дуже важлива якість для тих, хто хоче досягти успіху в житті і бізнесі. Якщо людина вічно всюди спізнюється, не вчасно здає виконані проекти, не може зусиллям волі вийти з соціальних мереж і почати працювати, то йому не вистачає дисциплінованості та самоорганізації. Ми зібрали для вас ряд корисних порад, слідуючи яким ви зрозумієте, що бути дисциплінованим перед самим собою не так вже й складно. Але як корисно!

1. Сон за графіком

Встановіть для себе оптимальний час для ранкового підйому і вечірнього засипання. Складно буде тільки спочатку, потім дотримання цих правил буде даватися вам дуже легко.Якщо раптом ви порушили розклад, то покарайте себе – як би смішно це не звучало. Покаранням може бути все, що завгодно – тридцять віджимань від підлоги, позбавлення себе улюбленого тістечка і так далі.

2. Заняття спортом

Спорт дисциплінує людину, якщо, звичайно, серйозно до нього ставитися. Знайдіть вид спорту, який вам до душі і запишіться в відповідну секцію. Ви будете відвідувати заняття, наприклад, в понеділок, середу і п’ятницю, з 18.00 до 19.30. Якщо не будете пропускати заняття без поважної причини, то дотримання цього графіка привчить вас до дисциплінованості та в інших сферах життя. Можна також і самостійно зайнятися спортом, наприклад, бігати вранці певну кількість часу або виконувати комплекс вправ.

3. Планування

Заведіть собі невеликий блокнот або щоденник, куди записуйте всі важливі справи, які вам необхідно зробити. Причому записуйте їх в такому форматі: завдання – приблизний час на виконання – пріоритетність.

4. Все перед очима

Якщо ви працюєте за комп’ютером, пишіть на стікері поточні завдання і прикріплюйте його до монітора. Постійно тримаючи перед очима список справ, вони будуть здаватися вам цілком реальними і неминучими, а не якимись абстрактними і неважливими. Захочеться скоріше позбутися від цього почуття неминучості, і робота піде бадьоріше і швидше.

5. Концентрація уваги

Один з головних ворогів дисципліни – це неуважність. Ось ви працюєте над проектом, а ось ви вже залізли в соціальні мережі, адже звідти прийшло звукове повідомлення. Все, концентрація уваги вже втрачена. Тепер, щоб повернутися до проекту, вам потрібно зробити над собою деяке зусилля, до того ж, не завжди виходить швидко продовжити працювати з того ж моменту, де ви зупинилися минулого разу. Іноді може знадобитися якийсь час, щоб переглянути вже виконану роботу і зрозуміти, що ж потрібно робити далі. Якби на самому початку ви ні на що не відволіклися, то не втратили б стільки часу даремно.

6. Контроль фінансів

Фінансова дисципліна – це відмінний спосіб розвинути в собі дисциплінованість і інших видів. Записуйте всі свої витрати і доходи. Бачучи ці цифри на папері або на екрані планшета, вам буде легше управляти своїми фінансами і розвивати в собі фінансову дисципліну.

7. Заохочення

На шляху до дисциплінованості використовуйте не тільки батіг, а й пряник. Це не менш важливо. Любіть себе і нагороджуйте за кожну, навіть найменшу перемогу. Продуктивно провели день на дачі, допомагаючи родичам садити помідори? По приїзду додому побалуйте себе смачним делікатесом.

Bookmark the permalink.

Comments are closed