Як виїхати з дитиною за кордон без згоди батька?

11 Травня 2019

Скоро літо і батьки плануватимуть свої відпустки. Проте, перед поїздкою виникає безліч питань щодо виїзду дітей за кордон. На сторінці Facebook співтовариства “Я маю право” є важлива інформація для батьків, які хочуть виїхати з дітьми за кордон без згоди батька.

У цьому пості розповідається про порядок виїзду за кордон, якщо дитина проживає з одним із батьків, який не перешкоджає другому з батьків у побаченнях і спілкуванні з дитиною.

Метою такої поїздки мають бути:
✔ лікування;
✔ навчання;
✔ участь у дитячих змаганнях, фестивалях, наукових виставках, учнівських олімпіадах та конкурсах, екологічних, технічних, мистецьких туристичних, дослідницьких, спортивних заходах;
✔ оздоровлення та відпочинок.

Для того, щоб не отримувати дозвіл другого з батьків на виїзд за кордон дитини потрібно:

1) Повідомте другого з батьків про державу перебування, мету та тривалість поїздки рекомендованим листом, якщо відоме місце його проживання;
2) Пред’явіть на кордоні копію рішення суду або органу опіки і піклування про визначення (підтвердження) місця проживання дитини.

Але  строк обмежується до 1 місяця. При умисному порушенні строку наступає адміністративна відповідальність – штраф від 1700 до 3400 грн. та втрата права виїзду з дитиною за кордон без згоди другого з батьків на рік.

Працівники прикорднонної служби можуть попросити вас пред’явити документи, які підтверджують підстави та строк перебування з дитиною за кордоном. Однак вимагати нотаріально посвідчену згоду на виїзд від другого з батьків не мають права!

Bookmark the permalink.

Comments are closed