Як реалізується громадський бюджет в Ірпені: деталі від мера

8 Листопада 2016

Програма громадського бюджету в Ірпені вийшла на фінішну пряму. Про це написав ірпінський міський голова Володимир Карплюк у своєму блозі.

Вперше в Ірпені жителі міста самі вирішують, як розпорядитися мільйоном із міського бюджету. Буде реалізовано 12 нових проектів. Які саме – ірпінчани визначать до кінця тижня.
 

5820a1083f676

“За кордоном громадський бюджет вважають тестом на здатність громади мобілізуватися і встановити партнерські стосунки з органами влади, – говорить мер міста. Він є яскравим проявом демократії, що застосовується у десятках країнах світу ще з 1989 року. Громади міст Канади, Бразилії, Франції, Італії, Німеччини, Іспанії, Великобританії, Польщі регулярно користуються своїм правом і самі вирішують, на що витрачати певну частину коштів із місцевого бюджету”.

В Україні громадський бюджет почали реалізовувати лише минулого року. Першопрохідцями стали Чернігів, Черкаси, Полтава і Луцьк. Зараз таку програму впроваджено у понад тридцяти українських містах. “Мені приємно, що у співвідношенні до кількості населення міста, в Ірпені подали найбільшу кількість заявок по Україні – 92. Після ретельного аналізу робочою групою до голосування допущено 68 проектів: 29 – з кошторисом до 50 тис. грн та 39 – з бюджетом до 150 тис. грн”, – зазначив Карплюк.

За словами мера, усі проекти, подані в рамках реалізації громадського бюджжету, надзвичайно цікаві і дуже різні за напрямками: від суто господарських – облаштування у місті спеціального овочесховища, до таких, що після реалізації зможуть рятувати людські життя – дефібрилятори у всіх громадських місцях Ірпеня. Ірпінчани пропонують розписати на стінах багатоповерхівок мурали, закупити нове стоматологічне обладнання для дитячої поліклініки, облаштувати кабінет реабілітації для дітей з обмеженими руховими можливостями, запровадити спортивний турнір Пам’яті Небесної Сотні та, навіть, роздавати гроші за скинуті кілограми.

Чимало ідей стосуються велосипедного спорту: велостоянки, муніципальний прокат велосипедів, дитячі велодоріжки і навіть створення туристичного велогуртка. Понад двадцять проектів надійшло від шкільної громади Ірпеня. Вчителі та учні хочуть посилити засоби безпеки у навчальних закладах, пропонують створити шкільне радіо, облаштувати нові спортивні майданчики та у всіх школах встановити системи очищення води.

Володимир Карплюк переконаний, що кожна із запропонованих ідей потрібна громаді Ірпеня. Але цього тижня, до 13 листопада, ми повинні зробити конкретний вибір – віддати свій голос за один великий і один малий проект. Зробити це можна за допомогою електронного голосування або у міському Центрі надання адміністративних послуг. Люди, не здатні самостійно пересуватися, матимуть змогу проголосувати вдома, за попередньо оформленою заявкою.

“Якось американський психолог і філософ Вільям Джеймс сказав, що коли у вас є вибір, але ви не робите його, то це теж є вибором. Але сьогодні ми не можемо дозволити собі не обирати. Майже сотня активних мешканців міста та їхні проекти чекають нашої підтримки. Вашого голосу чекає Ірпінь,- зазначив Карплюк. Уже наступного року чотири великих і вісім малих проектів, що наберуть найбільшу кількість голосів, будуть втілені в життя.

Bookmark the permalink.

Comments are closed