13-го квітня в Коцюбинському мала відбутись позачергова сесія місцевої селищної ради, проте на склалося, як гадалося… Почнемо з самого початку й відтворимо хронологію подій. 6 березня депутати Коцюбинської селищної ради зареєстрували письмову пропозицію щодо термінового скликання сесії, адже час минає, а кількість проблем збільшується.
Натомість Ольга Матюшина не поспішала з реакцією на звернення депутатського корпусу й призначила сесію лише на 13 квітня. Але ж призначити – не означає провести. Напередодні сесії, 12 квітня, очільниця Коцюбинського повідомила на сторінці у Фейсбук, що засідання відміняється через її погане самопочуття. Як відомо, соціальні мережі – не є достовірним джерелом розміщення інформації. Такі повідомлення необхідно публікувати на офіційному сайті селищної ради, на якому жодного слова про відміну чи перенесення сесії не було. Через відсутність офіційного розпорядження депутати Коцюбинської селищної ради разом з мешканцями селища, як завжди прийшли у Будинок культури. Цю ситуацію прокоментував депутат Коцюбинської селищної ради («Батьківщина») Владислав Євстєфєєв: «Розпорядження не скасовано. Ми констатуємо той факт, що завдячуючи нашій мерці в нас сьогодні засідання не відбулось. Хоча якщо вона б дійсно захворіла і хотіла, щоб ми провели, то вона могла би звернутись до депутатського корпусу. В принципі, прописана в Законі «Про місцеве самоврядування» можливість – що депутати, якщо немає голови або секретаря, проведуть засідання, обравши когось із депутатів». «Ми можемо обрати депутата з більшості, але ми знаємо, чим це закінчиться: вона (ред..: Ольга Матюшина) не опублікує наші рішення, печатку не поставить. Ми знову підемо в суд», – продовжує Владислав Євстєфєєв. Всі присутні підтримали пана Владислава в тому, що немає сенсу проводити засідання, так як завчасно відомо, чим ознаменуються ці дії – довгим судовим процесом. Натомість склали акт, в якому засвідчили, що сесія Коцюбинської селищної ради не відбулася. Згодом слово отримала голова бюджетної комісії Людмила Узерчук, яка мала бажання поділитись інформацією з мешканцями в економічній сфері. Як виявилось, в Коцюбинській селищній раді проходила ревізія КРУ (контрольно-ревізійного управління), в результаті якої було виявлено численні порушення і складено акт ревізії.
«Як голова бюджетної комісії я декілька разів зверталась до робітників виконавчого апарату ради та голови, аби нам надали акт ревізії для ознайомлення під час засідання. На жаль, документації з цього приводу нам так і не надали», – повідомила Людмила Узерчук. Також депутат розповіла, що з січня 2017 року бюджетна комісія неодноразово зверталась до керівництва УЖКГ «Біличі» та голови Коцюбинської селищної ради щодо надання документів, які б дозволяли приймати рішення в межах компетенції даної комісії. На жаль, будь-які намагання ознайомитись з документами, що стосувалися б бюджетних питань, не ознаменувались успіхом. Людмила Узерчук також підняла питання щодо відміни пільг: «До нас звернулись представники «Укрзалізниці, щоб ми заклали в бюджет оплату пільговиків (наших мешканців), які користуються пільгами залізничного транспорту. Ця сума – приблизно 1 млн грн. В будь-який момент нашим пільговикам, які захочуть придбати талони в залізничних касах на проїзд в електричках, можуть відмовити. На жаль. Точно така ж ситуація з пільговиками, які користуються автотранспортом (393 і 745)».
Для того, щоб винести це питання на обговорення під час сесії, його необхідно спершу вивчити та опрацювати членами комісії з питань УЖКГ, головою якої є Олександра Куцан (депутат з команди Матюшиної). На жаль, комісія на чолі з Куцан досі не розглядала це питання, й більше того, – навіть не ознайомлювалась з ним. Через таку бездіяльність мешканці пільгових категорій ризикують втратити своє право на безкоштовний проїзд. Не оминули й питання придбання нової техніки, про яку на кожному кроці кричать активісти. Справа в тому, що інформація про реальний стан наявної техніки ретельно приховується, а будь-які документи з технічно-економічним обгрунтуванням не надаються для вивчення. Без необхідних документів з експертними висновками та інформацією щодо проведених оглядів технічних засобів, неможливо об’єктивно оцінити, в якому стані вони перебувають.
Станом на сьогодні мешканці селища сплачують за вивезення сміття приблизно 47-50 грн за куб. Якщо ж придбати новий сміттєвоз, то вартість цієї послуги збільшиться до 100 грн і вище. Дивно, чому активісти не називають такі цифри, чи не так? «Це все політичний піар!» – наголошує Узерчук. Але на цьому приголомшливі новини не закінчились. Пригадуєте, в якому стані перебували дороги селища після снігопадів? «Як виявилось, у нас було прибрано 158 кілометрів тротуарів. Хочу Вас завірити, що на сьогоднішній момент в нас офіційно знаходиться на балансі майже 13 км доріг по всьому селищу. Тротуарів набагато менше. За даними керівництва УЖКГ «Біличі», ці тротуари прибирали ручними машинками, які працюють на паливі. По факту – їх використовували лише 1 чи 2 рази, що може підтвердили будь-який житель Коцюбинського. Уявіть собі, скільки палива було списано. Я неодноразово зверталась до керівництва УЖКГ «Біличі» з проханням отримати інформацію щодо використаного палива цією технікою. Шкода, але відповіді так і не отримала. Це ігнорування говорить саме про себе й дає підстави роботи невтішні висновки», – додає Людмила Узерчук. Депутат також поділилась думками щодо проведення ямкового ремонту в селищі: «Поточним ямковим ремонтом займається компанія «Атлант». Робітники того самого забудовника, машини яких більше всього «розбили» дороги в Коцюбинському. Саме в «Атлант» щодня приїжджають вантажівки з величезними вантажами будівельних матеріалів. Зрозуміло, що це призводить до руйнації дорожнього покриття. В цьому я вбачаю корупційну складову, адже мало того, що вони фактично «розбили» дороги центральних вулиць, так ще й заробляють кошти на їх ремонтуванні!» 600 грн квадратний метр – саме така вартість ремонту дороги, яку платники податків віддали в кишеню представників «Атланту». Натомість середня ціна в Ірпінському регіоні за аналогічний вид робіт складає 350 грн., що майже в 2 рази дешевше, аніж домовилась Ольга Матюшина. Подана статистика – це лише верхівка айсбергу, яка лежить на поверхні. Та скільки ще цікавої інформації Ольгою Матюшиної приховується? Про це жителі Коцюбинського можуть тільки здогадуватись…Шкода, що прозорість та відкритість активістів та Ольги Матюшиної залишились виключно у передвиборчих обіцянках.