Володимир Карплюк: ми цінуємо працю пожежної та рятувальної служби

17 Квітня 2019

Сьогодні професійне свято відзначають українські працівники пожежної охорони. Голова Інвестиційної ради Ірпені Володимира Карплюк привітав пожежників з професійним святом і зазначив, що в Ірпені захоплюються і цінують працю пожежної та рятувальної служби.

“Вітаю з цим святом кожну людину, яка обрала для себе благородний, але непростий шлях: боротися зі стихією; рятувати життя; приходити туди, де найгірше; бути спокійним в той момент, коли навколо паніка”, – привітав Володимир Карплюк.

Як відомо, минулого року для якісного контролю протипожежного стану в регіоні Ірпінська міськрада придбала для рятувальників новий позашляховик – “Рено Дастер 4х4”. А завдяки налагодженим стосункам міськради з німецькими меценатами, пожежники отримали автодрабину “Мерседес”. Також закуплено нові протипожежні рукави, намет, інше спеціальне обладнання.

“Але я вважаю, що інвестувати потрібно не тільки в техніку (якою б прогресивною вона не була). Інвестувати потрібно у людей, у їхню професійність. Тому минулого року Ірпінь спільно з німецьким містом-побратимом Борна почали реалізацію проекту, що стосується протипожежної безпеки і називається “Допомагаємо один одному – спільно рятуємо людей, зберігаємо життя”, – додав Карплюк.

Проект втілюється за підтримки німецької грантодавчої організації Engagement Global. Передбачає обмін фахівцями, спільні навчання та професійну взаємопідтримку. Представники пожежних частин Ірпеня, Гостомеля та Коцюбинського вже відвідали Німеччину і вивчили німецьку систему протипожежної безпеки, систему організації добровільних пожежних служб та пройшли спільні навчання і тренування з європейськими колегами.

Володимир Карплюк впевнений, що нам потрібно переймати європейський досвід роботи. “Це яскраво продемонстрували французькі пожежники, коли днями гасили легендарний Собор Паризької Богоматері, який запалав 15 квітня. Ці люди буквально працювали “в прямому ефірі”, під пильним поглядом усього світу. Пожежників критикували, люди з різних держав давали поради гасити пожежу з повітря, скидати на собор водяні бомби. Експерти підраховували збитки, а культурні діячі озвучували, скільки втрачено історичних та мистецьких пам’яток”, – заявив голова Інвестради.

“Справді, ззовні здавалося, що собор палає знизу догори, що всередині усе вигоріло, а робота пожежників видавалася непомітною на тлі масштабного вогню. Однак після 6-ти годин роботи, пожежники сказали, що вогонь локалізовано і можна зайти всередину храму. І знаєте що? Всередині, за словами французьких чиновників, не було навіть сильної кіптяви. Стіни собору не постраждали. Але якби пожежники лили воду згори, як їм радили так звані “експерти”, то камінні філігранні перекриття даху могли впасти під важкістю води і тоді ми б точно втратили легендарний собор. Це те, що називається – професіоналізмом. І мені дуже хочеться, щоб у всіх сферах українського життя працювали такі професіонали”, – підсумував Карплюк.

Bookmark the permalink.

Comments are closed