Воєнні злочини: трьом російським окупантам, які розстріляли цивільного в Гостомелі, повідомлено про підозру

У березні 2022 року, під час окупації Гостомеля, командир штурмової роти одного з підрозділів повітрянодесантних військ рф віддав підлеглим  наказ про розстріл цивільного.

Як повідомляє Київська обласна прокуратура, окупанти зупинили на вулиці беззбройного чоловіка в цивільному одязі, який не брав участі в бойових діях. Виконавши наказ свого командира, вони вистрілили в українця з автоматичної зброї. Від отриманого вогнепального поранення голови потерпілий загинув на місці.

Досудовим розслідуванням встановлено, що підозрювані усвідомлювали цивільний статус потерпілого.

Командиру, який віддав злочинний наказ, повідомлено про підозру за  ч. 2 ст. 438 КК України (порушення законів та звичаїв війни, поєднане з умисним вбивством). А його підлеглим, які скоїли вбивство, —  за ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 438 КК України (вчинення воєнного злочину за попередньою змовою групою осіб).

«У межах розслідування проведено комплекс слідчих дій: огляди місця події, судово-медичні та молекулярно-генетичні експертизи, ексгумацію, аналіз даних мобільного зв’язку, допити свідків та потерпілої сторони, слідчі експерименти і процедури впізнання», — повідомляє Київська обласна прокуратура.

Документування воєнних злочинів триває.

Читайте також: Суд під час війни: Ірпінський міський суд — серед перших в Україні, хто розглядає справи про воєнні злочини

Bookmark the permalink.

Comments are closed.