На початку липня в Ірпені на станції підйому води “Чехова” було зафіксовано історичний максимум з використання води. За добу ірпінці використали 10,7 тис. кубометрів. Про це кореспондентам “Правди Ірпеня” повідомив начальник КП “Ірпіньводоканал” Олександр Маркушин.
“Наша станція підйому на Чехова була реконструйована, там зроблено 5 нових свердловин і 4 свердловини були перебурені і оновлені. Тепер ми можемо наповнювати більше 12 тисяч кубометрів води за добу. Тому навіть з такими максимальними розходами у нас ще є достатній запас”, – розповів Маркушин.
За словами начальника водоканалу, у спекотний період значна частина води використовується споживачами для поливу газонів, квіткових клумб, городини і саду. Для порівняння, у дощовий день станція підйому води “Чехова” дає у середньому 6,5 тис. кубометрів води, у спекотні дні – до 10-10,5 тис. кубометрів. Різниця очевидна. Звісно, поливають і у дворах багатоповерхових будинків, але найбільша частка використання води для поливу припадає на приватний сектор. Для контролю над незаконним використанням води та виявлення недобросовісних споживачів водоканал організовує спеціальні рейди.
“З другої половини червня у нас працюють дві рейдові бригади по приватному сектору. Ми їздимо Ірпінем, Бучею, Гостомелем і Ворзелем. У середньому у сонячні спекотні дні за 3-5 рейдів виявляємо близько 40 випадків незаконного використання води для поливу. Уявіть, коли у будинку приписана одна людина і водопостачання іде по тарифу на одну людину, лічильника немає, а ми приїжджаємо і бачимо, що шланг протягнутий через вікно і вода лилася всю ніч, треба того чи не треба, то це не нормально. Крім того роблять додаткові незаконні врізки”, – роз’яснює Олександ Маркушин.
При виявленні несанкціонованого використання води контролери проводять роз’яснювальну роботу: просять заключати договір, ставити лічильник. Адже, якщо у людей стоять лічильники, то, зазвичай, вони використовують водорозпилювачі і відносно економно зрошують свої ділянки. У КП “Ірпіньводоканал” підрахували, що 10 багатоповерхівок використовують менше води, аніж 100 приватних будинків, а добове витрачання води на полив в межах одного двору рівноцінне використанню води у п’ятиповерхівці.
“Люди реагують по різному. 80% ставляться до цього з розумінням, 20% – це ті хитруни, які все життя звикли ось так незаконно використовувати воду пробують домовитися. Але ми ні з ким не домовляємося”, – каже Маркушин.
На разі бригада контролерів водоканалу ще нікого не оштрафувала. Люди виконують приписи і стараються економніше використовувати воду.