Випадків захворювання на кір в Ірпені на сьогодні не зафіксовано

12 Січня 2018

На сьогодні в Ірпені та регіоні не зафіксовано жодного випадку захворювання на кір. Про це кореспондентам “Правди Ірпеня” повідомила заступник головного лікаря ІЦМЛ Інна Комісарова.

 

“Ситуація в Ірпені, на щастя, стабільна. Два випадки захворювання на кір у місті були зафіксовані наприкінці липня минулого року.  Тоді наші медики оперативно спрацювали і провели вакцинацію великої кількості дітей, що не мали щеплення. Це попередило подальше розповсюдження хвороби”, – розповіла Інна Комісарова.

 

Варто зауважити, що за 2017 рік в Ірпені було вакциновано від кору 6035 дітей віком до 17 років. Більша частина з них – 3983 отримали щеплення у другому півріччі, після повідомлення про імовірний спалах. На сьогодні вакцина в ірпінських амбулаторіях, розрахована на 2017 рік – використана. З початком нового фінансового року медики очікують на нове надходження.

 

Нагадаємо, що у Києві зафіксовано спалах кору. Станом на ранок 12 січня уже зафіксовано 74 хворих, серед яких 57 дітей до 17 років та 17 дорослих. 11 січня було зареєстровано 66 випадків захворювання на кір.

 

За даними МОЗ, в Україні наразі немає епідемії кору. За 11 місяців 2017 року в Україні, зареєстровано 3 382 випадки захворювання на кір, зареєстровані 102 спалахи кору у 16 регіонах. У 2017 році зареєстровані 5 летальних випадків від кору в Одеській області.

 

Кір легко передається від людини до людини, поширюється при кашлі, тісних особистих контактах. Вірус залишається активним і живе в повітрі або на інфікованих поверхнях протягом 2 годин. Спочатку хворий відчуває ознаки звичайної застуди: нежить, температуру, кашель, приблизно через тиждень з’являється висип (спочатку на голові, далі – на верхній та нижній частинах тулуба). Серед ускладнень, які викликає кір, – ураження нервової системи (енцефаліт), пневмонія, отит, втрата зору. Для того, щоб мінімізувати ризик інфікування, медики рекомендують часто проводити вологе прибирання, провітрювати приміщення, уникати закритих приміщень із великим скупченням людей.

Bookmark the permalink.

Comments are closed