15 лютого 2016 року православні віруючі відзначають визначне торжество — велике Стрітення Господнє.
Йдеться про одне з двунадесятих свят, яке завжди відзначається в один і той же день — у пам’ять про велику зустріч, що відбулася на сороковий день після Різдва Христового.
Пречиста Богородиця разом зі святим Йосипом Обручником спеціально прийшли з Віфлеєму в Єрусалим у храм Божий. З собою Діва Марія принесла сорокаденне немовля Ісуса. Мета відвідин храму: принесення жертви як подяки Богу за першу дитину, що було обов’язковим за законом Мойсея. Як жертву з собою вони взяли двох голубиних пташенят.
У храмі їх зустрів праведний старець Симеон Богоприємець, який жив уже 360 років. Йому Святий Дух передбачив, що він не помре, поки не побачить Христа Господнього. Тому праведний старець узяв на руки маленького Ісуса і вигукнув: «Нині відпускаєш раба Твого, Владико, по слову Твоєму з миром, бо побачили очі мої Спасіння Твоє, яке Ти приготував перед лицем усіх народів, світло на просвіту поганам і на славу народу Твого Ізраїля».
У це свято прийнято йти до храму на святкове богослужіння.
З цим днем пов’язано безліч прикмет. Вважалося здавна, що в «Стрітення — зима з весною і влітку зустрілася», «Сонце — на літо, зима — на мороз». Тому по погоді люди судили, коли починати весняні роботи у полі, а також про те, яким буде урожай, погода навесні і влітку: «Яка погода на Стрітення, така буде і весна»; «На Стрітення вранці сніг — урожай ранніх хлібів; якщо в полудень — середніх; якщо до вечора — пізніх»; «На Стрітення крапель — врожай пшениці»; «На Стрітення вітер — до родючості фруктових дерев».
Джерело: http://skuky.net/106189