В Україні запустили сайт для жінок, які страждають від насильства

67% жінок в Україні пережили насильство і тільки 17% знають куди звертатись. Брак підтримки та інформації — основні проблеми тих, хто зазнає насилля з боку партнера або родини. Щоб впоратись з цієї проблемою, секретаріат ОБСЄ запустив новий сайт, який містить інформаційну сторінку та сторінку допомоги для того, щоб допомогти жінкам та протидіяти проблемі.

Як відомо, сайт Stop Violence Against Women доступний шістьма мовами та розроблений як практичний інструмент для посадових осіб, правоохоронних органів, громадських організацій та широкого загалу в Україні, Боснії та Герцеговині, Чорногорії, Північній Македонії та Сербії, а також Молдові та Албанії.

На цьому сайті є 3 розділи:

  • “Мені потрібна допомога” –  жінки, які зазнають насильства, можуть знайти інформацію про те, до кого вони можуть звернутися, якщо їм потрібна підтримка. Наприклад, телефонні номери місцевих громадських організацій та ліній довіри.
  • “Я хочу допомогти” –  можна повідомити про критичну ситуацію та проінформувати населення про проблему насилля.
  • “Мені потрібна інформація” – наведені результати дослідження ОБСЄ та рекомендації щодо добробуту та безпеки жінок. Дослідження було опубліковано цього року. Воно показало, що 70% жінок у Південно-Східній та Східній Європі зазнали певної форми насильства: сексуального, фізичного, психологічного, переслідувань або сексуального домагання, однак кількість звернень про такі випадки залишається низькою.

«Цей інтернет-ресурс ґрунтується на результатах дослідження ОБСЄ щодо добробуту та безпеки жінок, яке показало, що те, чого найбільше прагнуть жінки, які пережили жорстокий інцидент, – це моральна підтримка та хтось, з ким можна поговорити», – сказала Серані Зігель, проєкт-менеджер дослідження.

Нагадаємо, у січні набув чинності закон, який посилює відповідальність за домашнє насильство і злочини на сексуальному ґрунті.

Джерело: http://lviv1256.com/.

Більше актуальних новин Ірпеня та Приірпіння шукайте у нас у соцмережі Facebook,  та Telegram!

Bookmark the permalink.

Comments are closed.