В Ірпінському музеї відкрилася виставка картин-витинанок Марини Ващенко (відео)

Люди, крізь тіла яких проростають казкові рослини та тварини. Так зобразила єднання людей з природою сучасна українська художниця Марина Ващенко. На перший погляд може здатися, що це малюнки. Але ці композиції мисткиня створила не пензлем, а ножем. Це – картини-витинанки. І їх уже можна побачити в Ірпінському історико-краєзнавчому музеї. Тут відкрилася персональна виставка художниці «За обрієм».

Світлана, мешканка Ірпеня:

«Я – студентка художнього вузу, і колись теж у нас була художня графіка й ми робили витинанки. І я розумію наскільки це тяжка й водночас неймовірна праця, і це надихає».

Саму ж авторку картин-витинанок на таку серію надихнув Ірпінь.

Марина Ващенко, художниця, членкиня Національної спілки художників України:

«Ми приїхали в Ірпінь, я почала різати цю серію і відчула себе щасливою. Тому що тут природа, ліс. Тут усе є для щастя».

Роботи художниці вражають не лише оригінальністю, а йрозмірами. Тут є метрові, півтора метрові картини і це, розповідає мисткиня – не межа. У середньому на витинанку таких масштабів вона витрачає від 3 місяців часу. Дівчина каже, тут головне – бажання і зручний інструмент.

Марина Ващенко, художниця, членкиня Національної спілки художників України:

«Коли ти починаєш працювати своїм інструментом, то ця взаємодія як домовленість, і він починає ставати з тобою одним цілим. Інструмент стає продовженням твоєї руки. Він тобі ніби допомагає створювати красиві лінії, красиві фактури».

Екзпозиція «За обрієм» про гармонію та спокій, яких зараз так бракує в Україні. Цю виставку мисткиня присвятила пам’яті свого тата – скульптора Олександра Ващенка. У музеї, окрім робіт Марини, можна побачити й декілька картин пана Олександра, виконані в графічному стилі.

Віталій Коваленко, заступник начальника відділу культури, національностей та релігій ІМР:

«У моїх руках робота талановитої ірпінської художниці Марини Ващенко. Щоб побачити більше її робіт і доторкнутися до неймовірного світу витинанки, запрошуємо вас до Ірпінського історико-краєзнавчого музею Ірпінської міської ради».

Виставка триватиме до 13 липня. Встигніть завітати!

Bookmark the permalink.

Comments are closed.