В Ірпінській лікарні провели майстер-клас для молодих лікарів (відео)

Надія Дроган, журналістка:

«Добрий вечір.  Нам дозволили з Вам порозмовляти, якщо ви не проти. Як ви почуваєтесь?

Пацієнт:

 — Як після операції. Але на диво – нормально. До операції почувався дуже погано. Були цілодобові болі. Два тазобедрові суглоби. Ну що вам сказати?

Костянтин каже, нарешті зможе жити повноцінним життям. Щойно йому замінили кульшовий суглоб

За ходом операцій з первинного ендопротезування кульшового суглоба в реальному часі спостерігали більше сотні молодих лікарів Київщини. Конференцію із надзвичайним майстер-класом  для них організували Київський обласний департамент охорони здоров’я спільно з кафедрою  ортопедії і травматології Національного університету охорони здоров’я імені Шупика

Микола Анкін, професор, завкафедрою ортопедії і травматології Національного університету охорони здоров’я імені П.Л.Шупика:

«Наша молодь починає проводити такі операції. Вони повинні побачити, з чим стикається  лікар під час такої операції, які проблеми виникають. Тому ми зібрали групи експертів. Зробили три операції в режимі онлайн, щоб показати з чим вони можуть зіткнутися«.

Медичною базою для проведення таких навчань обрали Ірпінську центральну міську лікарню. Вона увійшла у четвірку центрів Київщини, які з наступного року працюватимуть за державною програмою соціального ендопротезування кульшових суглобів.

Євген Репйов, лікар ортопед-травматолог, завідуючий травматологічним відділенням КНП ІЦМЛ:

«У нас перед цим була комісія, яка дивилася в яких умовах перебувають пацієнти у післяопераційному періоді, як вони оперуються, сама операційна. Скільки і яке у нас оснащення. Для нас це дуже приємно, що з усієї області вибрали саме нашу базу».

Учасники конференції спостерігали за різними видами доступу до кульшового суглобу і могли ставити питання, які їх цікавлять. 

Інна Солодовнік, лікарка ордопед-травматолог Білоцерківської міської лікарні №2:

«Було дуже цікаво спостерігати, тому що хірург використовував задній хірургічний доступ до кульшового суглобу. Він не є дуже популярним в Україні. більше його використовують закордоном. Тому дуже цікаво було побачити як його імплантували в Україні, як використовують його переваги та недоліки».

Михайло Яцуляк,  ортопед-травматолог Київської обласної дитячої лікарні:

«Цікавий формат онлайн з операційної, а також досить хороші базові лекції саме по тонкощах протезування кульшового суглоба».

Олександр Мартинчук, завідувач відділення травматології клінічної лікарні №1 м. Київ:

«Мені б хотілося щоб таких конференцій проводилося більше, і більше залучати молодь. Тому що дійсно в Україні за останні роки настільки активно просувається ендопротезування. Починаючи з січня 25 року міністерство анонсувало чергові зміни, які можуть розширити суттєво можливість надання допомоги пацієнтам«.

Дві операції в межах цієї конференції, провели лікарі з інших медустанов. А  до третьої саме зараз готується фахівець ірпінської лікарні Євген Репйов. В ендопротезуванні він має десятирічний досвід. Здобував його не лише в українських клініках, але й закордоном. Лише за останні два роки він провів більше двох сотень операцій заміни кульшового суглоба. Зараз встановлений ще один, який покращить життя ще однієї людини.

Євген Репйов, лікар ортопед-травматолог, завідуючий травматологічним відділенням КНП ІЦМЛ:

«Тільки що імплантували суглоб фірми Ескулап. Дуже подобається. Гарно імплантується. Гарно прилягає що на ніжці, що на западині. Зашивай, будь ласка».

Відомо, що ендопротезування кульшового суглоба належить до надзвичайно складних операцій. І її хід залежить не лише від майстерності хірурга, але й від усієї команди. Євген Репйов пишається, що у нього колектив згуртований і дуже професійний. У самого ж по завершенні операції бачимо в очах неприховану втому і радість водночас.

Євген Репйов, лікар ортопед-травматолог, завідуючий травматологічним відділенням КНП ІЦМЛ:

«У нас все вийшло. Ми задоволені, команда задоволена, пацієнт, думаю, буде теж задоволений, тому – все добре»

Микола Анкін, професор, завкафедрою ортопедії і травматології Національного університету охорони здоров’я імені П.Л.Шупика:

«У нас усі лікарні, які у списку майбутніх центрів ендопротезування  вони із сучасними операційними, з таким персоналом, який підготовлений до  таких операцій. Хочемо цим показати, це можливо не лише Києві, це можливо не тільки у Чернівцях чи якомусь місті, а й у тих центрах ендопротезування Київської області, які зафіксовані і вже знаходяться в наказі Міністерства охорони здоров’я». 

Bookmark the permalink.

Comments are closed.