В Ірпінській громаді зводять будинок за 3D-технологією (відео)

Вперше в Україні вітчизняна компанія «UTU» зводить житловий будинок за 3D-технологією. І відбувається це в Ірпінській громаді у селі Михайлівка-Рубежівка. Принтер виводить перший внутрішній перестінок майбутньої оселі. Розумний пристрій викладає суміш, розроблену спеціально для 3D-технології.

 Дмитро Золотарьов, керуючий партнер компанії «UTU»:

«За принципом ластівчиного гнізда, ми викладаємо шар за шаром. Можемо друкувати в будь-який час у будь-якому місці. Замішуємо суху суміш і подаємо її у змішуючий вузол, а із змішуючого гнізда подаємо її прямо на будівельний майданчик».

Таке будівництво геть не потребує будівельних бригад  у звичному для нас розумінні. Головним  будівельником на майданчику є принтер. Його роботу контролює всього одна людина – програміст.

Артем, програміст:

«Є програма переміщень принтера для цього будинку. Також нами розроблена у співпраці з архітекторами, бюро інженерним і так далі. Все розраховано. Все закладено в комп’ютер, принтер просто виконує закладені інструкції».

Розробили цей принтер фахівці компанії «UTU». Вони кажуть, що 3D-технологія дозволяє побудувати будинок за три-чотири дні, за наявності усіх необхідних матеріалів. Також запевняють, що оселя буде теплою.

 Дмитро Золотарьов, керуючий партнер компанії «UTU»:

«Є в нас зовні спеціальна камера, котра буде заповнюватися утеплювачем. Тому ми будемо мати такий термос. Ми будемо захищені зовні від термальних перепадів».

Ось так виглядатиме завершений диво-будинок. І  зводять його для родини ірпінчанки Наталії. Під час бойових дій саме на цьому місці їхнє сімейне гніздечко було знищене. Пані Наталія втратила не лише будинок. Захищаючи країну, загинув під Бахмутом і її чоловік. Жінка залишилася з двома доньками.

Наталія, мешканка Михайлівки-Рубежівки:

«Коли вони їхали на Бахмут, я його просила: «Ти ж можеш не їхати. Ти обмежено придатний». На що він мені відповів коротко і ясно: «Ти забула Бучу? У мене дві доньки і жінка. Не хочу, щоб вони повернулися. Якщо ми їх не будемо там тримать, це повториться».

Про трагічну історію родини захисника України дізналися у благодійному фонді «Обійми нації. За його підтримки і реалізовується проєкт «Об’єднані заради допомоги», в межах якого і будується цей дім.

Інна Фурман, керівниця благодійного фонду «Обійми нації»:

«Є команда сильних, потужних, прогресивних людей, які готові віддавати свої вміння, які готові ділитися своїми навиками. Готові об’єднуватися і показувати потужні результати».

До втілення цього унікального проєкту долучилася й Ірпінська міська рада.

Олександр Маркушин, Ірпінський міський голова:

«Ми спочатку демонтували будинок, який був зруйнований. Потім допомогли вирити котлован важкою технікою. Дали генератор. Заправляємо його. Так само ми взяли на себе повністю оформлення дозвільної документації. Ви зараз бачите початок і далі будемо приймати рішення, що і де за допомогою 3D-принтера відбудовувати».

Bookmark the permalink.

Comments are closed.