В Ірпінській прокуратурі працює хабарник Роман Пшик, – ЗМІ

16 Грудня 2019

Прокурор Ірпінського відділу Києво-Святошинської місцевої прокуратури Пшик Роман Михайлович був затриманий у 2016 року за підозрою в отриманні хабаря 375 тис грн з метою передачі Пшиком цих коштів в Ірпінський суд за зняття арешту з рахунків приватної компанії. Ухвалою Печерського суду від 01.09.2016, прокурору Пшику Р. М. обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із заставою в розмірі 826 тис. грн. Справа разом із обвинувальним актом зараз розглядається Києво-Святошинським судом.

Про це повідомляє Інформаційне агентство ITV.

Попри явне корупційне та хабарницьке минуле, обвинувачений Роман Пшик досі працює на посаді прокурора Ірпінського відділу Києво-Святошинської місцевої прокуратури і… готує обвинувальні акти громадянам.

Справа в тому, що Романа Пшика на цій посаді тримає Києво-Святошинський місцевий прокурор Юрій Дмитрунь. І не просто тримає Пшика на посаді, а й тримає його “за я.ця”, змушуючи Пшика підписувати сотні повісток та клопотань щодо працівників Ірпінської міської ради, які на всю Україну заявили про тиск з боку Дмитруня. Такий собі “ручний Пшик”.

Як повідомило ITV джерело у прокуратурі Київської області, досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні № 42016000000002098 від 12.08.2016, яке розслідувала Генеральна прокуратура України встановлено, що прокурор Пшик Р.М. діючи на прохання та в інтересах юриста товариства з обмеженою відповідальністю «Київперсонал», 09.08.2016 звернувся до прокурора Києво-Святошинської місцевої прокуратури Київської області Цулаія Г.З. з проханням вирішити питання щодо скасування арешту банківських рахунків вказаного товариства, накладеного у ході здійснення досудового розслідування у кримінальному провадженні № 12015110040002656.

У ході розмови, яка відбулась між прокурорами Пшиком Р.М. та Цулаієм Г.З. 19.08.2016, останній, усвідомлюючи зацікавленість представників ТОВ «Київперсонал» у скасуванні арешту банківських рахунків товариства, будучи достовірно обізнаним, що вказану операцію можливо реалізувати виключно за умови ухвалення відповідного судового рішення слідчим суддею, діючи умисно з корисливих мотивів, з метою особистого збагачення, вирішив схилити представників ТОВ «Київперсонал» до давання неправомірної вигоди слідчому судді місцевого суду, під юрисдикцію якого перебуває орган досудового розслідування, що здійснює досудове розслідування у кримінальному провадженні                                              № 12015110040002656.

Водночас прокурор Цулаія Г.З. прийняв рішення отримати неправомірну вигоду від представників ТОВ «Київперсонал» за попередньою змовою групою осіб, зокрема, залучивши до реалізації свого злочинного наміру прокурора Ірпінського відділу Києво-Святошинської місцевої прокуратури Пшика Р.М. та інших, невстановлених на даний час досудовим розслідуванням посадових осіб органів прокуратури та суду.

З метою реалізації свого злочинного умислу, прокурор Цулаія Г.З. 19.08.2016 року перебуваючи в автомобілі на території прокуратури Києво-Святошинської місцевої прокуратури Київської області за адресою: Київська обл. м. Софіївська Борщагівка, вул. Соборна, 67, висловив юристу товариства  вимогу щодо необхідності передачі йому неправомірної вигоди у вигляді грошових коштів в сумі 30 тисяч доларів США (станом на 19.08.2016 року згідно офіційного курсу НБУ становило 755 127 грн., згідно примітки до ст. 368 КК України є особливо великим розміром) за прийняття суддею Ірпінського районного суду Київської області рішення про скасування арешту банківських рахунків ТОВ «Київперсонал», які в подальшому повинні були бути розподілені між особами, які досягли попередньої змови про вчинення злочину.

Реалізуючи свій злочинний умисел, 23.08.2016 прокурор Цулаія Г.З. через невстановлену слідством особу, перебуваючи в автомобілі «Фольцваген Пассат», отримав від юриста товариства завідомо обумовлену частину вищезазначеної неправомірної вигоди, а саме – грошових коштів в сумі 375 000 гривень.

В подальшому, на виконання спільного злочинного умислу прокурор Цулаія Г.З. передав частину отриманих ним раніше грошових коштів прокурору Пшику Р.М., для подальшої передачі останнім частини неправомірної вигоди слідчому судді Ірпінського міського суду Київської області за ухвалення рішення щодо скасування арешту банківських рахунків ТОВ «Київперсонал», накладеного у ході здійснення досудового розслідування у кримінальному провадженні № 12015110040002656.

29.08.2016 о 23 год. 20 хв. прокурора Ірпінського відділу Києво-Святошинської місцевої прокуратури Пшика Р.М. затримано в порядку вимог ст. 208 КПК України за підозрою у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою).

30.09.2016 у ході розслідування кримінального провадження Пшику Р.М. повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 368 КК України.

Ухвалою слідчого судді Печерського районного суду міста Києва від 01.09.2019, прокурору Пшику Р.М. обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із заставою в розмірі 826 тис. грн. Наразі справу Пшика розглядає Києво-Святошинський суд (за місцем вчинення злочину).

Це не перший скандал за участі працівників Ірпінського відділу Києво-Святошинської місцевої прокуратури. Заступник керівника Ірпінського відділу Максим Роговенко потрапив у поле зору обласного керівництва, ЗМІ та кадрової дисциплінарної комісії після того, як виявилося, що він закриває провадження по злочинах забудовників в обмін на комерційну та житлову нерухомість. Прокурора Максима Роговенка називають в Ірпені та Приірпінні “Макс Ріелтор”.

Втім, Роговенку та Пшику є з кого брати приклад. Києво-Святошинського місцевого прокурора Юрія Дмитруня називають “Найбагатший прокурор України”. Раніше ЗМІ оприлюднили ТОП-10 кримінальних справ, бездіяльності у розслідуванні яких ніби-то сприяє прокурор Дмитрунь.

Bookmark the permalink.

Comments are closed