В Ірпінь приїхала делегація із міста-побратима Борни (відео)

Із подарунками та намірами співпрацювати ще активніше. До Ірпеня приїхала делегація із німецького міста-побратима Борни.  У гостей заплановано чимало зустрічей та візитів. Головною метою їх усіх є збільшення допомоги Ірпеню у різних напрямках.

Оксана Сулима, радниця Ірпінського міського голови з міжнародного співробітництва:

«Приїхали надзвичайні люди, які від першого дня повномасштабного вторгнення зробили величезний внесок  для того, щоби допомогти нашим ірпінським жінкам в перші хвилини, в найважчі хвилини, в найтяжчий час. Кожен із них їздив до польського кордону, забирав наших жінок і привозив у Борну. Тому ця поїздка дуже активних людей, зацікавлених у реальній співпраці. І кожен із них несе свою місію і конкретні результати».

Серед німецьких гостей – Клаудія Дітц . З березня 22-го вона опікується українськими жінками та дітьми, які евакуювалися до Борни. Минулого року Клаудія та її однодумці створили громадську організацію «Активна Борна» та хочуть допомагати вимушеним переселенцям в Україні. Для цього вирішили налагодити співпрацю із Громадським центром для ВПО в Ірпені.

Клаудія Дітц, голова ГО «Активна Борна»:

«Ми дуже хотіли познайомитися зі місцевими волонтерами, зокрема із Громадського центру для переселенців, напрацювати подальші кроки для співпраці, щоб разом допомагати цим людям. І уже зараз, після розмови із Надією, ми маємо певні конкретні плани. Наприклад, їм потрібні підгузки і суміші для новонароджених і ми готові з цим допомогти».

Надія Філімонова-Скрипка, керівниця Громадського центру для ВПО:

«Так як наш центр працює суто на волонтерських засадах, у нас немає ніякого стабільного фінансування ні від кого, для нас будь-яка співпраця і будь-яка допомога є надважливою». 

Окрім допомоги переселенцям, громада Борни планує продовжувати підтримувати  Ірпінь і в інших сферах.  

Роланд Вюббеке, заступник міського голови м. Борна:

«Ми сьогодні говорили про те, яким чином можна для Ірпеня отримати мікроавтобус зі спеціальним підйомником для людей з інвалідністю та поранених ветеранів. На це, звичайно, потрібні кошти, і треба уміти і знати, як їх знайти…  Кожен із нас має якісь контакти, якихось знайомих у благодійних фондах, тож ми уже проговорили різні варіанти». 

Сімоне Людтке, фінансова директорка Асоціації водопостачання та водовідведення м. Борна:

«Ще на початку нашого знайомства ми запитали в Ірпіньводоканалу, чим ми можемо допомогти, і вони нам озвучили свої потреби. Минулого року за грантові кошти ми придбали насоси, які потрібні для водопостачання та водовідведення. Вони уже доставлені до Ірпеня. І цього року ми продовжуємо співпрацю, продовжуємо реалізувати грантові проєкти». 

І уже традиційно жоден візит делегації із Борни в Ірпінь не обходиться без відвідин пожежної частини. Спільний міжнародний проєкт із пожежної безпеки, який стартував у 2018 році, зробив пожежників Борни та Ірпеня справжніми друзями. 

Кай Носке, голова добровільної пожежної дружини м. Борна:

«Сьогодні ми приїхали, щоб вкотре побачити і підтримати наших добрих друзів, поспілкуватися, подивитися, як змінюється Ірпінь після бойових дій. Ми вже давно товаришуємо, разом реалізували багато спільних проектів, тому коли їдемо в Ірпінь завжди приїжджаємо до ірпінських рятувальників». 

Дмитро Чичка, начальник ДПРЧ-36:

«Дуже приємно, коли до вас, як до братів, приїжджають друзі. Уже можна так називати брати, тому що за весь час нашої дружби вони завжди нас підтримують, завжди допомагають в складних ситуаціях, тому від щирого серця їм дякуємо»

Нагадаємо, Ірпінь та Борна відновили свої побратимські стосунки у 2016 році. Тоді мер Ірпеня Володимир Карплюк та мер Борни Сімоне Людтке підписали оновлений меморандум про співпрацю. Після цього між містами було реалізовано кілька міжнародних проєктів.  А після початку повномасштабного вторгнення Борна прихистила у себе близько 200 ірпінських жінок та дітей.

Bookmark the permalink.

Comments are closed.