Більш ніж 1,5 млрд гривень — саме такий бюджет Ірпінської громади на 2026 рік затвердили депутати на 60-ій позачерговій сесії міської ради. У порівнянні з 2025-им бюджет зріс майже на 29 відсотків. На наступний рік у громади — чимало планів
Анжела Макеєва, в.о. Ірпінського міського голови – секретар ради:
«Ми заклали на наступний рік обов’язково добудувати те, де розпочате будівництво. Це співфінансування з державою, із областю. Обов’язково маємо добудувати і Багірова. Також ми заклали в бюджет розробку багатьох проєктів».
У розрізі галузей найбільшу частку бюджету у 2026-му спрямували саме на освіту — майже 500 млн грн або ж 43% від загального обсягу. Кошти підуть на зарплати освітянам, енергоносії, харчування, інші видатки, а також на реалізацію міських програм. Значна частина цих коштів — це освітня субвенція від держави.
Юлія Осінська, заступниця Ірпінського міського голови:
«Цього року на перші вісім місяців 2026-го ми отримали освітню субвенцію — це 203 млн грн. Минулого року ця субвенція на 8 місяців була 173 млн. Тобто на понад 30 млн ми отримали більше. І це саме ці гроші, які підуть на надбавки вчителям. Ми ще не отримали чіткого механізму, чіткої нормативної бази, як саме будуть нараховуватися, ми говоримо про 30% до окладу вчителя, але ми очікуємо цю нормативну базу і будемо розуміти, як будуть відбуватися ці нарахування».
Над формуванням бюджету працювали фахівці виконавчих органів та депутати. Це було трохи важче, ніж зазвичай, оскільки цього року маємо зміни до бюджетного законодавства. Замість бюджету розвитку запроваджено середньостроковий план інвестицій.
Сергій Канюра, заступник Ірпінського міського голови:
«Наші європейські партнери, міжнародні інституції закликають нас думати наперед і відповідно планувати наперед. Тому в межах бюджету було пропрацьовано середньостроковий план інвестицій на три роки, із 2026-го до 2028-го».
У 2026 році на фінансування публічних інвестиційних проєктів спрямують понад 302 мільйони гривень. Це — відновлення пошкоджених об’єктів, розвиток соціальної сфери, інфраструктури, освіти та транспортної мережі.
Олександр Пащинський, перший заступник Ірпінського міського голови:
«Саме відновлення дуже важливе зараз для нашої громади. А також проєкти, які будуть забезпечувати водовідведення в багатьох районах нашого міста, в таких районах, як Центральний, буде дороблюватися водовідведення і в районі СМУ, на вулиці Мушкетика. Також будемо розглядати можливість водовідведення в районі вулиць Мінеральної та Української. Це дуже важливі моменти, які ми маємо за наступний рік виправити».
Багато інвестиційних проєктів стосуються і освіти.
Анжела Макеєва, в.о. Ірпінського міського голови – секретар ради:
«Ми заклали кошти на проєктування школи на Ластівці. Це якраз та територія нашої громади, де не вистачає дуже освітнього закладу, тому сподіваюся у нас все вийде, ми це запроєктуємо і почнемо будувати школу в нашій громаді».
Юлія Осінська, заступниця Ірпінського міського голови:
«Я дуже рада, що нарешті зрушується з місця питання укриття у ліцеї «Мрія». У бюджеті на 2026 рік ми передбачили майже 10 млн на початок робіт. Сподіваємося знайти співфінансування з обласного бюджету чи з державного. Проблема є, вона велика, вона серйозно. Ми про неї знаємо, тому будемо робити все від нас залежне, щоб знайти фінансування».
В Ірпінській громаді планують працювати й над енергонезалежністю. Кошти спрямують на проєктування трьох когенераційних установок.
розвитку запроваджено середньостроковий план інвестицій.
Сергій Канюра, заступник Ірпінського міського голови:
«Будемо шукати фінансування в бюджетах інших рівнів, тому що дійсно всі ми бачимо, яка ситуація зараз в енергосистемі, а будівництво трьох когенераційних установок дасть нам в певному обсязі якусь енергонезалежність».
Тож планів у Ірпінської громади на 2026-ий багато. Попереду — не менш багато роботи.
Олександр Пащинський, перший заступник Ірпінського міського голови:
«Я надіюсь, що з початку року, а це саме з весни, будуть починатися роботи».




