В Ірпені відтворили частину Алеї троянд Бахмута (відео)

Червоні, рожеві, багряні —у парку «Центральний» в Ірпені з’явилася частинка Бахмута.

Саме троянди — один із символів довоєнного Бахмута. Місцеві кажуть, ці квіти були всюди. А окрасою міста вважали Алею троянд, яка налічувала понад 5 тисяч кущів.

Ірина Булгакова, начальниця управління культури Бахмутської міської ради:

«Це — алея, яка входила до Книги рекордів Гіннеса України. І взагалі по місту у нас було дуже багато клумб, засаджених трояндами. І на набережній, і в центрі міста. Дуже гарно, квітучо, це дивовижно виглядало».

Зараз ця Алея знищена, як і саме місто. Однак бахмутчани поставили собі за мету відтворити свою Алею троянд у різних куточках України. Зокрема, частину цими вихідними висадили й в Ірпені.

Любов, переселенка з Бахмута:

«Ірпінь — гарне, хороше місто, але тут мало квітів. І троянди — це просто бальзам для душі. Особливо те, що вони посаджені нами з Бахмуту».

Галина Костянтинівна та Ніна Кузмінічна, учасниці козацького вокального ансамблю «Бахмутчанка»:

«Наша трояндочка буде нагадувати вам про нас. Ми, як приїжджатимемо, будемо сюди приходити, навідувати. Вашому співробітнику доручили наглядати за нашими трояндами, ми приїдемо і перевіримо».

На Алеї троянд в Ірпені висаджено 90 кущів. Акцію профінансував заснований Сергієм Костянчуком благодійний фонд «Бахмут. Допомога. Відродження».

Катерина Пасюк, начальниця КП «Управління благоустрою міста»:

«Душу радує, коли людина приїжджає зі знищеного міста, а у неї є ще на меті висадити ту квітку. Тому ми не могли не підтримати це і погодилися прийняти участь в міграції Алеї троянд у півтора кілометри саме в Ірпінь».

Висадку троянд приурочили до 5-річчя заснування Бахмутської територіальної громади. Зараз бахмутчани розкидані по різних куточках України. Збираються ось так, щоб розповідати про своє місто. А також зустрітися один з одним.

Галина Костянтинівна, учасниця козацького вокального ансамблю «Бахмутчанка»:

«Закриєш очі й думаєш, зараз ми відкриємо їх і побачимо наше місто, наші троянди, нашу зелень. Побіжимо на свої репетиції. Але, на жаль, ми от зараз у Полтаві, Ізмаїлі, Харкові, Одесі, Києві, Хмельницькому. І оце з’їжджаємося, як можемо».

Ірина Булгакова, начальниця управління культури Бахмутської міської ради:

«Нас так привітно приймають інші громади. Ми їм показуємо, яка є у нас культура, вони діляться своїм досвідом. Це — сумісна робота. Вона надає сили, віри, надії на те, що майбутнє воно все ж таки буде».

Bookmark the permalink.

Comments are closed.