В Ірпені відновили багатоповерхівку на 11-Лінії, 4 (відео)

Яна Едуардівна, мешканка будинку ЖК «Ірпінські липки-2»:

«Вікна були вщент пошкоджені. Тут стояли коктейлі Молотова. Тут все було розвалено. Все в бруді».

Яна Едуардівна показує свою відновлену квартиру. На початку 22-го її оселя, як і весь будинок на 11-Лінії,4, були серйозно пошкоджені внаслідок бойових дій. Сьогодні багатоповерхівка повністю відновлена. А замість коктейлів Молотова на підвіконні пані Яни — квітнуть орхідеї.

Анжела Макеєва, в.о. Ірпінського міського голови – секретар ради:

«Сьогодні дуже важливий день, два роки ми до цього йшли. Завдяки програмі президента «UNITED24» нам вдалося відновити «Липки-2» і це дуже важливо, це 201 квартира. Люди, коли побачили, в якому стані їхній будинок, вони взагалі не вірили, що воно відновиться. А зараз вони кажуть, що це навіть краще, ніж було. І це круті емоції. Я сподіваюся, що усі мешканці, які зараз закордоном, повернуться додому у наше рідне місто».

Серед тих, хто нині закордоном, — і власники цієї квартири на 9 поверсі. Їхня оселя була повністю зруйнована. Але тепер ірпінцям вже є куди повертатися — квартиру відновили.

Олег Кравченко, директор Департаменту регіонального розвитку КОВА:

«Повністю замінені всі комунікації, заміна зовнішніх систем, заміна дверей, чистове оздоблення. З кожним власником квартири, де виконується або часткове, або повне відновлення, погоджується усе, щоб потім не переробляти».

У будинку — 9 повністю знищених квартир. Окрім оздоблення, в оселях встановили газові котли, духові шафи, кондиціонери та сантехніку. Ще понад сотню квартир відремонтували після часткових пошкоджень.

Відбудову будинку розпочали у 2023 році в межах програми «UNITED24». Загальна вартість робіт склала 48,3 мільйони гривень.

Микола Калашник. Очільник Київської обласної військової адміністрації:

«Дійсно, тривалий проміжок часу, зайняло близько двох років, щоб зробити такий об’єкт. Але завдяки технічному нагляду, завдяки експертам, нам вдалося отримати економію. І ця економія буде спрямована на відновлення інших житлових будинків».

За процесом відбудови багатоповерхівки стежила Програма розвитку ООН.

Надія Бондарчук, координаторка проєкту «UNITED24» в Київській області – експертка з технічних питань ГП ПРООН:

«Ми з Департаментом регіонального розвитку постійно перебували на цьому об’єкті. Слухали мешканців. Прислуховувалися до всіх зауважень і побажань. Ми дійсно якісно і добросовісно відновили цей будинок. Сьогодні є про що говорити і радіти тому».

Суттєву роль у процесі відбудови відіграла обслуговуюча компанія житлового комплексу. Її директорка розповідає, робили усе для людей. За її словами, більшість мешканців будинку — переселенці з 2014 року, які двічі втрачали домівку через росіян.

Людмила Заїка, директорка ТОВ «ПЖ Комфортний дім»:

«Ми повернулися з колегами 4 квітня і приступили вже до відновлення життєдіяльності будинків. Провели масштабні роботи, це було трохи важкувато, але вивезти потрібно було усе, що туь було. Скло, машини — все було розбито вщент. Далі ми готували документи для подачі у фонди. Зреагували швидко, працювали понаднормово».

Цей будинок — частина житлового комплексу «Ірпінські Липки», відомого на весь світ своїми руйнуваннями. Сусідню багатоповерхівку, яка постраждала ще більше, наразі також відновлюють. Відбудову планують закінчити вже у 2026 році. А поки пані Яна дбає не лише про затишок у своїй квартирі, але й про загальний двір. Цю клумбу вона почала створювати ще до повномасштабного вторгнення. Останній кущ висадила за кілька годин до перших бомбардувань.

Яна Едуардівна, мешканка будинку ЖК «Ірпінські липки-2»:

«За декілька годин до початку бомбардуваня до мене приїхала наша депутатка Оксана Нечитайло. Пообіцяла і землю, і кущі. І дерева. А вже на ранок нас бомбили. Калину я висадили буквально за декілька годин до вторгнення. Вона вижила, як символ України».

Землю привезли вже після деокупації і жінка продовжила свою справу. Сьогодні пані Яна висаджує нові рослини й сподівається на допомогу з поливом. Ірпінській мікрорайон СМУ поступово відновлюється і повертається до життя.

Bookmark the permalink.

Comments are closed.