В Ірпені відбувся вечір пам’яті Івана Низового

У субому в Ірпінському міському музеї відбулася зустріч пам’яті українського поета, прозаїка, публіциста та громадського діяча Івана Даниловича Низового. Про це повідомляє “Зоря Приірпіння”.

Ініціаторами проведення вечора пам’яті стали редактор газети “Народна думка” Роман Смілка та директор Ірпінського історико-краєзнавчого музею Анатолій Зборовський.

Хоча більша частина творчості Низового є громадянською, він має й доробок ліричних віршів. Слід зазначити, що ряд поезій присвячено Ірпеню. Тут митець бував не один раз, зокрема й в Будинку творчості письменників.

Під час зустрічі присутні переглянули коротенький фільм про останні роки життя Івана Низового.

Довідка. В цьому році виповнюється 75 років з дня народження Івана Низового. Народився в часи воєнного лихоліття на Сумщині. Війна лишила його без батьків. Попри складнощі життя він закінчив заочно факультет журналістики Львівського університету, та став працювати журналістом на Львівщині. Там і почався його творчий шлях. Проте вже невдовзі він перебирається до Луганська, де і мешкає все своє подальше життя.

Працюючи в обласній газеті “Молодогвардієць”, починає активно друкуватися, і невдовзі стає членом Спілки письменників України. Уся його творчість, за винятком першого вірша, лише українською мовою. Проте, його проза та вірші перекладалися англійською, польською, чеською, татарською та іншими мовами.
У творчості Івана Низового 2000-х років можна побачити багато передбачень нинішніх трагічних подій на Сході України.

Останнім місцем роботи для Івана Даниловича стала посада директора Луганської обласної бібліотеки імені Горького. Помер Іван Низовий у вересні 2011 року. Похований в Луганську. Його дружина Ліна Петрівна та донька Леся з початком війни стали переселенцями. Мешкають нині в місті Городок Львівської області.

Bookmark the permalink.

Comments are closed.