В Ірпені відбувся форум щодо охорони громадського порядку

10 липня в Ірпені відбувся другий регіональний форум Київщини “Місцеве самоврядування, безпека, громада, закон” – крок перший – громадська спілка “Громадська безпека +380”. Про це повідомляється на офіційному сайті КП “Муніципальна варта”.

Мета заходу – об’єднання громадських формувань з охорони громадського порядку та державного кордону і небайдужих громадян в єдиний потужний голос  протидії злочинності.

На форумі були представлені 4 громадських формування з охорони громадського порядку міст: Ірпінь, Обухів, Українка, Вишневе, ГО “Закон і порядок”( поліцейський центр бойових мистецтв міста Києва), які і є співзасновниками громадської спілки “Громадська безпека +380”. На форумі були присутні: представник Високопреосвященнішого Олександра – митрополита Переяслав-Хмельницького і Вишневського – протоієрей Ігор Савченко, представники мерів і громадських формувань міст Київщини: Переяслава-Хмельницького, Боярки, Березані, Білої-Церкви, Борисполя, а також виконавчий директор Київського регіонального відділення “Асоціації міст України” Гаррі  Мартін.

Учасників форуму привітав перший заступник міського голови Ірпеня – Олександр Маркушин. Він підкреслив значну роль ірпінської “Муніципальної варти” у збереженні комунальної власності міста і охороні громадського порядку.

Виконавчий директор Київського регіонального відділення “Асоціації міст України” Гаррі Мартін у своєму виступі наголосив на необхідності створення формувань “Муніципальної варти” у всіх містах України, що дасть безпеку громадянам і сприятиме розвитку самоврядування на місцях.   

На форумі голова спілки “Громадська безпека +380” Володимир Бардецький говорив про кроки, які необхідно зробити для реалізації підготовки у створенні спеціальних муніципальних підрозділів правоохоронного напрямку з адміністративними функціями – “Муніципальна варта”. Присутні на форумі підтримали пропозиції голови, а саме:

1) Створити робочу групу з керівників громадських формувань та юристів у роботі над доопрацюванням Закону України “Про муніципальну варту”. Протягом двох місяців провести робочі зустрічі з мерами міст Київщини, головами територіальних громад та з представниками місцевого самоврядування з питань протидії злочинності та захисту населення.

2) Запланувати та провести офіційну зустріч з новопризначеним головою КОДА для підтримки в заходах безпеки населення. 

3) Продовжити на базі міста Обухів пілотну програму з охорони громадського порядку, результати якої будуть враховані у законопроекті.

Під час проведення форуму представники громадських формувань виявили бажання стати членами ГС “Громадська безпека +380”.

Варто зазначити, що у вересні цього року заплановано провести третій регіональний форум Київщини “Місцеве самоврядування, безпека, громада, закон”. 

Bookmark the permalink.

Comments are closed.