В Ірпені відбулася зустріч мера із родинами загиблих героїв (відео)

В актовій залі Ірпінської міськради відбулася зустріч мера міста Олександра Маркушина з родинами загиблих героїв.

На жаль, за останній рік кількість таких родин в Ірпінській громаді збільшилася майже вдвічі. Якщо у січні 2022-го їх було 57, то сьогодні це вже 110 родин, які протягом останніх дев’яти років втратили на війні найрідніших.

Ганна Юріївна поховала свого єдиного сина Олександра Білявського в 2014-му році. Тоді він до останньої краплі крові боронив Донецький аеропорт.

Ганна Погоріла, мати загиблого захисника України:

 «Син загинув в Донецькому аеропорту. Кіборг під кличкою «Знахар». Батько двох дітей. Уже був би сьогодні дідом. Уже внук Льова в нього є».

Зустрічі міського голови із родинами загиблих героїв проходять регулярно. Щоб обговорити їхні нагальні потреби, гуманітарну й фінансову допомогу та відповісти на питання, які їх турбують.

Так, пані Світлану з Михайлівки-Рубежівки цікавить пам’ять про загиблих героїв у її селі.

Світлана Савченко, мати загиблого захисника України:

«Може десь біля сільської ради меморіальну дошку зробити, щоб при місті вони всі були? Щоб їх люди бачили, а не там десь похований, там. Можна так зробити?».

Олександр Маркушин, Ірпінський міський голова:

«Загалом по нашій територіальній громаді планується багато меморіалів, які будуть узгоджені з родинами загиблих, де будуть закарбовані прізвища наших героїв. Звичайно, якщо це Михайлівка-Рубежівка, то це буде в центрі».

Під час зустрічі вручили відзнаки «Почесний громадянин міста Ірпінь» посмертно ще семи захисникам громади. Їх отримали рідні героїв.

Тетяна Шевченко, дружина загиблого захисника України:

«Я думаю, що вони необхідні такі зустрічі. Це як підтримка для душі».

Роботу з родинами загиблих координують: директорка Ірпінського терцентру соцобслуговування Діана Бондар та ветеран війни Денис Красінський. Він також очолюватиме напрямок, що опікуватиметься військовослужбовцями та ветеранами Ірпінської громади.

Денис Красінський, ветеран війни, представник Ірпінської Ради ветеранів АТО:

«Я вважаю, що нам необхідно цим займатися. Це наш пріоритет – займатися і військовими, і сім’ями військових, які служать, ну і звичайно сім’ями загиблих».

Діана Бондар, директорка Ірпінського територіального центру соцобслуговування:

 «Я роблю від чистого серця, хочеться всім допомогти. Щоб ці маленькі дітки, які залишилися без батьків, отримували увагу. Це найважливіше – допомагати іншим».

Міський голова повідомив, що у новому 2024-му році в Ірпені на вулиці Садовій може розпочатися будівництво першого в місті центру психологічної реабілітації для військових, їхніх родин та родин загиблих героїв – «Центр життєстійкості». У цьому допоможе місто-побратим Ірпеня Кашкайш, яке вже допомогло відбудувати дитсадок «Червона калина».

Олександр Маркушин, Ірпінський міський голова:

«Я мав онлайн розмову з Карлушем Каррейрашем – мером міста. І він дуже зацікавився цією моєю пропозицією це зробити, профінансувати. Приблизно сказав, що це буде мільйон двісті – мільйон триста євро».

Bookmark the permalink.

Comments are closed.