В Ірпені ветеранів та їхні родини долучили до майстер-класу з петанку (відео)

Майстер-клас із петанку для ветеранів, їхніх родин та сімей загиблих захисників в Ірпені розпочався зі спільного виконання Гімну України.

Наталія Попова, керівниця проєкту «Петанк для ветеранів» ГО «Марлог-Кадуцей»:

«Чесно кажучи, приємно вражає цікавість до петанку місцевих ветеранів, тому що попередня реєстраційна форма переповнилася вдвічі. На сьогодні, не дивлячись на таку погоду, яка змінюється кожну хвилину, зареєструвалося понад 100 ветеранів, членів їхніх сімей та сімей загиблих».

Захід відбувся у межах проєкту «Петанк для ветеранів», який організували благодійний фонд «Nova Ukraine», ГО «Українська Асоціація Захисту Здоров’я «Марлог-Кадуцей» та Федерація петанку України.

Олександр Пащинський, перший заступник Ірпінського міського голови:

«Сьогодні дуже важливо такий спорт і саме для ветеранів це дуже правильний напрямок, який ми завжди будемо підтримувати у нашому місті».

Навіть сильний вітер і дощ не стали на заваді. Через негоду майстер-клас перенесли до спортзалу Ірпінського ліцею №3, де гра продовжилася у теплій атмосфері.

Євген Рафальський, віцепрезидент Федерації петанку України:

«Ірпінь має дві потужні команди, які знаходяться у Федерації петанку України. Ірпінь — це наш місто-Герой. В Ірпені давно були збудовані майданчики на території цього ліцею, де ми знаходимося. В Ірпені дуже багато було зроблено мерією, дуже багато було містом зроблено для цього. Тому Ірпінь це одне з найперших міст саме для петанку».

Ірпінь уже давно став одним із центрів розвитку петанку в Україні. Тут активно працює місцевий клуб, а ветерани не лише тренуються, а й успішно представляють громаду на всеукраїнському рівні.

Костянтин Мозговий, капітан ветеранської команди петанк клубу «Ірпінь»:

«Наша ветиранська команда петанк клубу «Ірпінь» була створена реально в цьому році. У березні ми були на всеукраїнському чемпіонаті, де було 96 гравців, 32 команди і ми приїхали, посівши 5-те місце в Україні. Ветеранів у нас зараз лише четверо, тому ми всіх до себе запрошуємо».

Долучитися до команди може кожен охочий. У вівторок та четвер тренування проходять на базі ліцею №3, а також щонеділі — у ліцеї «Лінгвіст».

На майстер-клас завітали й ветерани з Ірпінського шпиталю, які нині проходять реабілітацію.

Олександр Кравчук, штаб-сержант цивільно-військової співпраці Ірпінського госпіталю:

«Привезли хлопців сьогодні на петанк, вони вже пробували і трішки навчені. Думаю, що щось вийде. У нас сьогодні представників шість чоловік. Пару чоловік у нас, які перший раз, хочуть спробувати, думаю у них вийде».

Юрій, ветеран:

«На перший раз піде. Треба зрозуміти, перший раз воно завжди так, поки не зрозумів, час покаже, як воно буде. Треба пристосовуватися, треба звикати, не здаємося, ось щось новеньке».

Петанк офіційно визнаний адаптивним видом спорту, який активно використовують у фізичній та психологічній реабілітації військових.

Лілія Литвин, президентка Федерації петанку України:

«Петанк є адаптивним і дуже простим видом спорту, він не вимагає дуже великих навантажень або зусиль. Він є таким дуже доступним у фінансовому питанні й з огляду на те, як він допомагає нашим ветеранам повертатися в соціальне життя, це дуже класно працює».

Олена Момоток, фахівчиня з нейрокорекції:

«Хлопці концентрують увагу, щоб зробити кидок, вони концентрують увагу у своєму тілі, увагу в оточенні, що задіює всі наші півкулі мозку та формує нові нейронні зв’язки і вбудовує нейропластичність, що добре впливає на пам’ять, концентрацію та увагу».

Для ветеранів це не лише спорт, а й можливість повернутися до активного соціального життя, знайти підтримку та своє коло спілкування.

Петро Недзельський, полковник, військовий розвідник, учасник бойових дій:

«Це прекрасна гра для розслаблення, для такої спільності, спільноти. Ми тут трошки піднімаємо один одному настрій, йде психологічна реабілітація».

Михайло Парфьонов, ерготерапевт, клінічний психолог, ветеран російсько-української війни:

«Дві години на свіжому повітрі — це заспокійлива дія, краще сплять, знижається тривога, зменшується стрес, вони спілкуються один з одним, радіють. Це треба, треба такі ініціативи поширювати. Це дуже добре, що є командний дух і спортивний інтерес теж».

Bookmark the permalink.

Comments are closed.