В Ірпені презентували книгу Людмили Охріменко «Хрещена» (відео)

Тетяна Теплюк, медикиня полку «Азов»:

«Коли я вийшла з полону, сил не було, була втрата ваги і на мені був кістяк і шкіра теліпалась. Із задоволенням було відкриття нашої кухні, наших страв. Дуже хотілося дерунів».

Тетяна Теплюк, медикиня полку «Азов», яка разом із захисниками «Азовсталі» потрапила у російський полон, пройшла Оленівку і Таганрозьку в’язницю, стала прототипом героїні книжки «Хрещена». Її написала українська письменниця Людмила Охріменко. В Ірпінській міській бібліотеці відбулася презентація цього твору.

Людмила Охріменко, письменниця:

«Якщо говорити про узагальнюючу тему, то це все таки – «Звідки сила духу української жінки?» — А звідки на Київщині народжуються такі могутні, потужні, такі мужні жінки, як пані Тетяна Теплюк?».

Пані Тетяну запросив до «Азову» її похресник. І коли жінка обиралапозивний, сказала: «Буду «хрещена». Звідси і назва книжки.

Тетяна Теплюк, медикиня полку «Азов»:

«Я просто пишалась і була дуже горда, що знаходжусь серед хлопців, дівчат, які я бачила, що це надія і це опора нашої держави, нашої України».

 Як розповідає авторка книги, «Хрещена» народилася з її попереднього твору «Оскар». Там герой – кадровий офіцер-розвідник. Письменниця подумала, має бути ще й героїня. І вона постала на сторінках цього видання зі своїм вибором й усіма перипетіями свого життя. До речі, пані Тетяна й досі служить в «Азові». Хоча їй вже 71.

Людмила Охріменко, письменниця:

«Мене спонукало написати цю книжку три особливі моменти, які мене вразили в Пані Тетяні. До оточення в Азовсталі вона була цивільною людиною. Вона була вільнонайманою медичною сестрою полку «Азов». Але вона, вже знаходячись на Азовсталі, написала рапорт з проханням зарахувати її до особового складу полку «Азов». І вона вийшла у військовій формі у званні «солдат».

Наступне, що вразило письменницю – вік героїні. Як вона, 70-річна, змогла вижити у тих надскладних умовах на Азовсталі, а потім — у полоні? А ще вразило авторку, що після реабілітації пані Тетяна не пішла на заслужений  відпочинок, а відправилась знову на службу.

Людмила Охріменко, письменниця:

«Отакі люди, з якими ти зустрічаєшся, люди про яких ти пишеш, вони впливають на життя, в тому числі вони вплинули і на моє життя. І «Оскар» і «Хрещена» — їх приклад, їх мужність, їх стійкість теж дали мені зрозуміти, що я не займаюся хоббі. Я пишу справжню літературу».

На презентації «Хрещеної» ірпінці змогли познайомитися також з іншими художніми творами Людмили Охріменко. Вона видала вже 10 книг. А її «Оскар» визнаний у 2021 році найкращим романом на воєнну тематику в конкурсі «Коронація слова».

Євгенія Антонюк, керівниця відділу культури, національностей та релігій ІМР:

«Те, що ви робите, те, як ви надихаєте, це дуже важливо сьогодні. Такі приклади – це про те, що як би над нами не знущалися; скільки би нам біди не робили, скільки б ракет на нас не послали, ми все одно будемо стояти.  І якщо навіть ми впадемо, знайдеться той, хто нас підніме і ми підемо разом далі».

Варто сказати, у залі не було жодної людини, яку б не зворушила зустріч із цими двома жінками – письменницею Людмилою Охріменко, солдаткою «Азову» Тетяною Теплюк та їхньою «Хрещеною».

Віра Пальчиківська, працівниця Ірпінської міської бібліотеки:

«Наша зустріч така глибоко патріотична і пізнавальна. Бо ми дізнаємося з вуст живої людини, та що пройшла один полон, другий полон, яка зараз працює. І щемно і дуже боляче».

Андрій Білокінь, мешканець Ірпеня:

«Я приємно вражений від письменниці пані Людмили. Чесність і точність у неї. Це мене дуже вразило».

Олена Циганенко, директорка Ірпінської міської бібліотеки:

«Раді, що книжка презентувалася вже в багатьох містах Київщини й ірпінці теж мали можливість зустрітися з авторкою та героїнею книги».

До речі, письменниця подарувала свою «Хрещену» бібліотеці. То ж кому цікаво, можете взяти почитати.

Bookmark the permalink.

Comments are closed.