В Ірпені планують перший маршрут безбар’єрності (відео)

Володимир Висоцький, фахівець із питань доступності побудованого середовища ГС «Ліга сильних»:

«Те, що люди вважають пандусом, з точки зору нормативних документів, таким по-суті не є. Тобто те, що ми бачимо, не відповідає терміну «пандус». Тому що пандус – це термін, який означає певний вид конструкції, яка має певні параметри визначені державними будівельними нормами».

В Ірпені відбулося розширене засідання Ради безбар’єрності. До обговорення долучилися не лише працівники міськради та депутати, а й експерти з доступності та представники бізнесу. Ключовим питанням було – створення першого безбар’єрного маршруту в Ірпені. Де він буде пролягати, розповів перший заступник міського голови Андрій Кравчук.

Андрій Кравчук, перший заступник Ірпінського міського голови:

«Наше бачення його – від військового госпіталю до Центру надання адміністративних послуг. З декількома гілками до медичних центрів наших і до Центру надання соціальних послуг».

Також він додав, що важливо напрацювати ефективні рішення, які передадуть проектній організації. Щоб уникнути формального підходу, і зробити простір справді зручним для людей — і у кріслах колісних, і з протезами, і з порушенням зору та слуху, а також для мам з дитячими візками. Зараз, за словами експертів, в Ірпені майже немає правильно побудованих пандусів.

Володимир Висоцький, фахівець із питань доступності побудованого середовища ГС «Ліга сильних»:

«По деяких з них дійсно можна маленьку дитину у візку підняти кудись, заїхати. А коли йдеться вже про людину у кріслі колісному, потрібно мати достатньо сил, враховуючи ті кути великі, круті, які там є».

Ірпінська школа мистецтв може стати першим об’єктом у місті, де буде влаштовано пандус відповідно до норм.

Михайлина Скорик, депутатка ІМР, член Ради безбар’єрності:

«Ми хочемо зробити такий зразково-показовий пандус, як вхідна група у нашу школу мистецтв. Тоді, коли будуть підприємці звертатися, ми можемо показати, яке проектне рішення було втілене. І школа мистецтв розглядається, де у місті буде перший нормативний пандус».

Руслан Шевчук, голова громадської спілки «ОСББ Ірпінь»:

«Щоб Ірпінь став безбар’єрним, треба задіяти – міська рада, це зрозуміло, але повинні бути задіяні в цьому усі люди. Тому, що є моменти на існуючих об’єктах, де треба зробити щось хоча б наближене на відсотків 80 до безбар’єрного простору, треба щоб інші люди поступилися своїм комфортом трохи».

На засіданні звернулися також з проханням до власників бізнесу дотримуватися державних норм облаштування доступного середовища.

Наталія Піхович, керівник відділу розробок ТОВ «Золотий мандарин КВАДРА»:

«Бізнес готовий. Вже давно у нашому асортименті є безбар’єрна плитка. Тобто – це плитка безфасочна, яка не буде створювати перешкоди для просування на візках. Також у нас є тактильна плитка. Ми вже в цьому рухаємося».

Прозвучало також, що й інші бізнеси готові долучатися до створення безбар’єрності, але вони потребують практичних фахових рекомендацій.

Михайлина Скорик, депутатка ІМР, член Ради безбар’єрності:

«У рамках роботи з експертами, які сьогодні до нас долучилися, ми домовилися що типові рішення напрацюємо. Для того, щоб можна було запропонувати, де підйомник, де пандус, який кут нахилу. І ми впевнені, коли будуть типові рішення, то бізнес буде їх застосовувати».

Bookmark the permalink.

Comments are closed.