У Генпрокуратурі відкрили дисциплінарне провадження щодо ірпінського прокурора Пшика

Фото: ITV

Офіс Генерального прокурора України відкрив дисциплінарне провадження стосовно прокурора Ірпінського відділу Києво-Святошинської місцевої прокуратури Романа Пшика. Про це йдеться у рішенні від 22 січня ц. р., повідомляє Інформаційне агентство ITV. 

У документі, підписаному членом кадрової комісії Офісу Генпрокурора з розгляду дисциплінарних скарг А. Я. Гнатівим, зазначається, що провадження відкрите в результаті розгляду дисциплінарної скарги першого заступника Ірпінського міського голови Олександра Маркушина про вчинення Пшиком дисциплінарного проступку. 

У рішенні зауважується, що скарга була направлена на розгляд автоматизованою системою розподілу дисциплінарних скарг. 

“Відкрити дисциплінарне провадження стосовно прокурора Ірпінського відділу Києво-Святошинської місцевої прокуратури Пшика Р. М. Вказане рішення оприлюднити на офіційному веб-сайті Генеральної прокуратури України (Офісу Генерального прокурора)”, – сказано в документі.

У скарзі Олександра Маркушина йшлося про невиконання (неналежне виконання) прокурором Пшиком службових обов’язків, порушення ним встановленого законом порядку подання декларації, вчинення дій, що порочать звання прокурора і можуть викликати сумнів у його об’єктивності, неупередженості та незалежності, а також у чесності та непідкупності органів прокуратури, грубе порушення правил прокурорської етики, незаконне втручання у службову діяльність інших посадовців.

Нагадаємо, прокурор Пшик став відомим громадськості у 2016 році, коли був затриманий за підозрою в одержанні неправомірної вигоди в розмірі 375 тис. грн. Як повідомлялося, він отримав ці гроші для передачі в Ірпінський суд – як плату за зняття арешту з рахунків приватної компанії. 

Ухвалою Печерського суду столиці від 1 вересня 2016 року Пшику було обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою або застави в розмірі 826 тис. грн. За інформацією джерела в прокуратурі Київської області, справа разом із обвинувальним актом розглядається Києво-Святошинським судом. Попри це, Пшик продовжує працювати в Ірпінському відділі Києво-Святошинської прокуратури. За даними джерела, на посаді Пшика тримає Києво-Святошинський прокурор Юрій Дмитрунь, змушуючи підписувати повістки та клопотання до суду щодо працівників Ірпінської міськради, які публічно заявили про тиск з боку Дмитруня.

Більше актуальних новин Ірпеня та Приірпіння шукайте у нас у соцмережі Facebook та Telegram!

Bookmark the permalink.

Comments are closed.