Сучасні “темники” на телебаченні набули нових рис і нової майстерності, – Плешко

11 Серпня 2016

Сьогодні Україна опинилася в ситуації, коли “темники” на телебаченні, та й загалом у ЗМІ, набули нових рис і нової майстерності. Про це заявив голова фракції “Нові обличчя”, політолог Максим Плешко у студії телеканалу “Еспресо” під час обговорення теми використання телеканалів для інформаційних маніпуляцій.

13942460_10209829473844346_262272507_n

“Раніше було чітко сепаровано: була банда Януковича і були всі демократи хороші, був Майдан і були влада і правоохоронці. Сьогодні все змішалося. Сьогодні під патріотичні крики “Слава Україні” можна робити безчинства. Прикриватися святими речами, але робити просту “чорнуху”. Сьогодні важко відрізнити чорне від білого. Більшість центральних телеканалів  можуть  протягом довгого часу вести збалансовану політику, але коли поступає команда “мочити” конкретного фігуранта, об’єкт чи інституцію, вони це роблять  і ніхто й очима не кліпає”, – каже Плешко.

Співпраця українських ЗМІ з країною-агресором та виконання вказівок кремлівських ляльководів, як ми бачимо на прикладі “Інтера”, це тільки частина проблеми. За словами Плешка, сьогодні ми маємо не лише те маніпулювання інформацією, яке приходить ззовні, але й спостерігаємо жорстку ситуацію з  маніпулювання багатьма темами всередині країни. І за це ніхто не відповідає, ні в морально-етичному плані, ні в кримінальному, бо немає правового поля.

“Що ж роблять наші народні депутати, що вчора були журналістами? Ольга Червакова, яка займається “мочиловом” місцевих керівників  і місцевого самоврядування через центральні канали? Вона, користуючись статусом депутата, просто вбиває місцеве самоврядування і через телеканали робить розправи. Замість того, щоб дійсно якийсь проект ініціювати. Який проект вона ініціювала? І не тільки вона?”, – наголошує політолог.

Крім того, у студії “Еспресо” обговорили співпрацю ЗМІ з владою та державними установами. Зокрема проаналізували активізацію роботи Генеральної прокуратури і останні заяви з приводу викликів на допити Петра Порошенка, Арсенія Яценюка та Арсена Авакова.

“На сьогодні відбувається не перспектива розслідування справи, а велика, повномасштабна медіа-пропагандистська гра у суспільстві. Зараз не працює парламент, не проходять сесії, є такий собі інформаційниц вакуум і його треба чимось заповнювати. І сьогодні Генеральна прокуратура – головний ньюз-мейкер. Провладна партія має електоральні проблеми, країна йде до позачергових виборів, значна частина політикуму цього хоче і ось таким чином намагаються витягувати рейтинг провладної партії і президента. Якщо сьогодні послухати провладних спікерів, експертів, то вони всі заявляють, що це позитивно, що це добре, але я оцінюю це як повномасштабну, красиву, слід визнати, іміджеву гру влади”, – зазначив гість студії.

Як підкреслив Плешко, він впевнений, що частина як працівників ЗМІ, так і представників ГПУ працюють сумлінно, якісно і чесно. Проте є факти, коли одні та інші співпрацюють задля чорної пропаганди за вказівкою зверху. Це ми бачили, на прикладі скандалу довкола мерів Бучі та Ірпеня.

“Зробили величезне шоу. Показали по усіх каналах. Жодного офіційного звинувачення, жодної підозри, нуль процесуальності, але інформаційна розкачка – широкомасштабна”, – наголосив Максим Плешко.

Детальніше дивіться у записі програми.

Bookmark the permalink.

Comments are closed