Сильне почуття може і не бути коханням. Іноді люди довгий час перебувають у болісних співзалежних стосунках і не можуть цього зрозуміти. Що це за явище, і як почати нове щасливе життя – розповідають психіатри.
Це відносини двох залежних людей, які не можуть жити один без одного. Розлука є для них болісною і травматичною. Залежність людей один від одного настільки ж небезпечна, як залежність від заборонених препаратів. Такі почуття закладаються у людині з дитинства через неправильне виховання або конфлікти у родині, – стверджують лікарі.
Співзалежні стосунки мають наступні риси:
– низька самооцінка
– чутливість до критики
– бажання піклуватися про інших
– необхідність контролю над іншим
– почуття провини за проблеми інших.
Співзалежні стосунки виникають не лише між партнерами, а й, до прикладу, між матір’ю та дитиною. Інколи любов матері до дитини настільки сильна й жертовна, що вона геть забуває про власне життя, самореалізацію і боїться відпустити дитину від себе.
“Позбутися співзалежних стосунків самостійно майже неможливо. Варто звернутися до психотерапевта і відвідувати індивідуальні або групові заняття. Інтенсивна терапія допоможе таким людям зрозуміти, наскільки важливо прожити наповну своє життя, адже воно може просто пролетіти повз нас”, – зауважує психіатр.