Сьогодні 80% освітнього продукту – брак!

23 Червня 2015

У Київській облдержадміністрації, використовуючи досвід Норвегії та Фінляндії, створять Проектний офіс реформування освіти і науки.

Завдання новоствореної структури – зробити систему навчання інтелектуальною, захопливою, корисною та результативною. Проект змін розрахований на 3 роки і охопить усі види освіти – дошкільну, шкільну, позашкільну, професійну і бізнес-навчання, а також науку. У перший рік реформа торкнеться однієї школи в кожному районі області. У другий рік до  проекту буде залучено 20% загальноосвітніх закладів. На завершальному етапі зміни будуть впроваджуватися в більшості шкіл області.

Перший заступник голови КОДА Лев Парцхаладзе:

«Нинішньою системою освіти у нас в області незадоволені абсолютно всі – школярі, студенти, їхні батьки, вихователі, педагоги та уряд. Численні спроби удосконалити цю систему не мали успіху. Подолати останні можна тільки з допомогою проривів, на які ми й націлені. На Київщині 740 шкіл, і зрозуміло, що всіх одразу не зміниш. Тому починаємо з малого, щоб потім перейти до великого масиву».

Очолив Проектний офіс Володимир Співаковський – кандидат економічних наук, засновник і керівник першого в Україні приватного ліцею «Гранд». Заступником керівника Проектного офісу і його партнером стала Вероніка Верба – доктор економічних наук, директор Інституту управлінського консультування КНЕУ, член Всеукраїнської асоціації консультантів з управління (СМС – Ukraine).

Керівник Проектного офісу реформування освіти і науки Володимир Співаковський:

«80% нинішнього освітнього продукту, по суті, є просто браком. Тому що ні школярі, ні студенти не отримують в навчальних закладах того, що потрібно для життя, для реалізації своїх здібностей і можливостей, для елементарного людського щастя, нарешті. Та й викладачі, всіх рангів і рівнів, зовсім не мотивовані на творчу працю і на повну віддачу. Тобто нинішня система освіти не влаштовує жодну категорію її учасників. І ми повинні або змиритися з цим, або намагатися системно все перетворити».

Анекдот про школу

Bookmark the permalink.

Comments are closed