Приватні компанії через суд “вибивають” борги із забудовника Мирончука

24 Березня 2020

Господарський суд Київської області зобов’язав ТОВ “Орлан-інвест груп”, власником якого є скандальновідомий забудовник Антон Мирончук, виплатити ТОВ “Налвур” заборгованість за виконані підрядні роботи, які проводились ще 2016 року. Відповідне судове рішення було прийняте 11 березня 2020 року. 

У рішенні йдеться про те, що в 2016 році між ТОВ “Орлан-інвест груп” та ТОВ “Налвур” було укладено договір підряду, відповідно до якого замовник доручив, а підрядник зобов`язався у строки та визначеному порядку на свій ризик, власними і залученими силами виконати роботи, а замовник зобов`язався прийняти та оплатити роботи у строки та на умовах, визначених договором.

Судом встановлено, що “Орлан-інвест груп” не виконав свої зобов`язання – не оплатив виконані підрядні роботи. Внаслідок чого утворилась заборгованість у сумі шістдесят сім тисяч вісімсот шістдесят гривень.

На підставі наведених позивачем доказів Господарський суд задовольнив вимоги у повній мірі і зобов’язав “Орлан-інвест груп” сплатити заборгованість, оплатити судовий збір та витрати на професійну правничу допомогу.

Відсутність у забудовника можливості оплати підрядникам десятків тисяч гривень свідчить про те, що компанія “Орлан-інвест груп” перебуває на межі банкрутства та про фінансову недобросовісність самого власника будівельної компанії.

Нагадаємо, що Антон Мирончук є найбільшим боржником перед ірпінською громадою серед забудовників. Він та його компанія “Орлан-інвест груп” заборгували до бюджету Ірпеня понад 40 мільйонів гривень (сума заборгованості ТОВ “Орлан-Інвест Груп” складає 31 млн 794 тис. грн, а фізичної особи Мирончук Антон Анатолійович – 8 млн 761 тис. грн.).

По одному з позовів проти “Орлан Інвест Груп” Ірпінська міськрада вже виграла. Господарський суд Київської області зобов’язав компанію сплатити у бюджет міста понад 8 мільйонів гривень. На виконання цього рішення державна виконавча служба уже описала та арештувала все майно та грошові кошти “Орлан Інвест Груп”.

Ухилення від виконання рішення суду ТОВ “Орлан-Інвест Груп” та сплати наявної заборгованості в межах виконавчого провадження призведе до значного порушення прав інвесторів будівництва багатоквартирних житлових будинків та унеможливіть в майбутньому реєстрацію права власності на новостворені об’єкти нерухомого майна.

Втім, притягнення до кримінальної відповідальності Антона Мирончука не вирішує питання занепокоєних інвесторів. Тим більше, що у нього та його компанії “Орлан-Інвест Груп” фактично зупинилося спорудження більшості об’єктів. Будівництво на Гостомельському шосе в Ірпені заблокували місцеві жителі, будівництво ЖК “Кампа” в Бучі зупинено завдяки втручанню народних депутатів від партії “Слуга народу”, спорудження ЖК “Атмосфера” у Вишневому та комплексу на території колишнього ДСО в Ірпені майже зупинено. Через порушення будівельних норм під питанням введення в експлуатацію  ЖК “Нью-Йорк” та ЖК “Олімп” на в’їзді в Ірпінь.

Антон Мирончук є фігурантом кримінальних проваджень щодо шахрайства при отриманні дозвільних документів; провадження розслідує поліція та прокуратура Ірпеня. Раніше місцеві активісти звинувачували Антона Мирончука у організації побиття громадських діячів та використання “тітушок” для нападу на активістів та спалення їхніх автівок.

Нагадаємо, провайдер “iLAN”, який належить Мирончуку, заблокував сайти інформаційного агентства ITV та інтернет-видання “Правда Ірпеня”. Причиною блокування, ймовірно, стало регулярне інформування цими сайтами жителів Ірпеня про борги Мирончука перед громадою та про його намагання уникнути сплати заборгованості. Після виходу відеосюжету ITV про блокування веб-ресурсів та поширення цієї інформації іншими ЗМІ ірпінські сайти були розблоковані.

Більше актуальних новин Ірпеня та Приірпіння шукайте у нас у соцмережі Facebook  та Telegram!

Bookmark the permalink.

Comments are closed