Профілактика специфічного ураження очей: офтальмолог з Ірпеня консультує

26 Червня 2019

Демодекоз – це шкірне захворювання, спричинене мікроскопічним кліщем Demodex folliculorum. Його можна виявити у багатьох людей планети. Проте, за наявності деяких захворювань, зниженні імунітету, стресі, незбалансованому харчуванні цей мікроорганізм може активізуватися. Про це та інше розповідає лікар – окуліст Ірпінської міської поліклініки К.В.Друшляк.

“Локалізація кліща – повіки, шкіра, обличчя, надбрівні дуги, лоб, носогубні складки і підборіддя, зовнішній слуховий прохід, рідше – груди та спина. Продукти життєдіяльності кліща сприяють алергізації організму, розвитку рожевих вугрів (Acne rosacea) на обличчі, себореї; викликають специфічне ураження очей – демодекозний блефарит і блефарокон’юнктивіт. Захворювання носить хронічний характер з сезонними загостреннями навесні та восени”, – зазначає лікар.

Самолікування при такому захворюванні абсолютно неефективне. Тільки кваліфікований фахівець може підібрати комплексний курс лікування, щоб усунути збудника інфекції, виключити будь – які подразники для шкіри, відновити імунітет, нормалізувати кровообіг, який     сприятиме відновленню шкіри. На ранніх стадіях вилікувати демодекоз значно простіше, ніж боротися із запущеною формою захворювання. Обов’язково необхідно довести до кінця початий курс лікування, навіть якщо усі симптоми хвороби зникли, щоб виключити повторне запалення.

“Пам’ятайте, що при ураженні повік і вій гігієна повік (2 рази на день, вранці та ввечері) є обов’язковим етапом, як для попередження рецидивів захворювання, так і для підготовки повік і протоків залоз до нанесення протипаразитарних засобів в ході лікування. Гігієна повік потрібна для правильного очищення шкіри повік, поліпшення мікроциркуляції, нормалізації роботи мейбомієвих залоз, протизапальної дії. Рекомендовано використовувати гіпоалергенні продукти без консервантів, ароматизаторів та парабенів”, – додає офтальмолог.

Bookmark the permalink.

Comments are closed