Проекти для «Громадського бюджету» можуть стосуватися усіх сфер життєдіяльності міста

6 Вересня 2016

Кожен мешканець Ірпеня від 16 років для реалізації у рамках програми «Громадський бюджет» може подати свій унікальний проект, що стосується сфери благоустрою міста, області культури, спорту, освіти, медицини тощо. Існує тільки кілька пунктів обмежень, що чітко прописані в офіційно затверджених положеннях цієї цільової програми. Про це кореспондентам «Правди Ірпеня» повідомив член робочої групи з питань «Громадського бюджету», активіст, заступник голови Громадської ради при виконавчому комітеті ІМР Микола Ковальчук.

«Коли ми розробляли правила прийому проектів на «Громадський бюджет», то задля того, щоб проект можна було вчасно виконати, щоб його реалізація не була розтягнута у часі, були сформовані шість обмежень. По-перше, проект не повинен суперечити чинному законодавству України. По-друге, проект не повинен заключатися тільки у виготовленні проектної документації. Третє – для реалізації даного проекту не повинні бути залучені додаткові штатні одиниці. Четверте – проект не допускається, якщо міститиме ненормативну лексику, наклепи, образи. П’ятий пункт – проект не повинен стосуватися ремонту доріг, тротуарів, ямкового ремонту, оскільки кошторис таких робіт складно підрахувати і вони можуть бути пов’язані із заміною і реконструкцією інших об’єктів – каналізаційних мереж, водовідводу тощо. Шосте – проекти не повинні дублювати завдання, які передбачені міськими цільовими комплексними програмами. Ну і ще хочу зауважити, що, реалізований проект повинен бути загальнодоступним і корисним для усіх мешканців Ірпеня», – пояснив Ковальчук.

Як відомо, напередодні, у соціальних мережах розповсюдили публікацію сайту «Громада Приірпіння», у якій автор закидає, що місто обмежило подання проектів пріоритетними напрямками, що стосуються тільки благоустрою міста. Крім того, Інна Грищенко, назвала  програму, яка багато років поширена у світі, і останнім часом набирає обертів у містах України «кинутою кістою громаді від чиновників».

97875

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

«Таку статтю могла написати тільки зовсім некомпетентна у цій темі особа. Я раджу автору у відкритих джерелах уважно прочитати про партиципаторне бюджетування. Його також називають бюджетом участі або громадським бюджетом. Тоді пані Інна зрозуміє, на що можуть бути використані кошти виділені міським бюджетом для розпоряджання громадою, а які питання регулюються профільними Міністерствами чи, наприклад, керівництвом Нацполіції», – прокоментував статтю активіст Микола Ковальчук.

Публікацію уже встигли обговорити і на всеукраїнській групі «Громадського бюджету». Люди, які встигли запровадити такий проект у своїх містах кажуть, що така критика задля критики, траплялася і у них.

 

Безымянный2680

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Варто також наголосити, що зовсім не міська влада і не чиновники, а саме громадські активісти і члени Громадської ради при виконавчому комітеті ІМР ще у березні цього року стали ініціаторами запровадження програми партиципаторного бюджету у місті Ірпінь. Тоді ж відбувалися тренінги та семінари для громадських діячів і муніципальних працівників, які проводила Фундація польсько-української співпраці PAUCI (ПАУСІ). Така ініціатива запроваджена ще задовго до того, як була розгорнута масштабна інформаційна анти-камппанія проти очільника Ірпеня Володимира Карплюка та проведені безпідставні обшуки в міській раді та оселі мера працівниками прокуратури, про які згадує Інна Грищенко у своїй публікації.

«Громадський активізм і критика є корисними тільки тоді, коли від них є результат. Якщо хтось критикує «Громадський бюджет» і має певні пропозиції щодо удосконалення його принципів, то завжди можна прийти в Ірпінську міську раду до робочої групи, яка наполовину складається з громадських діячів і членів громадських організацій, і внести свої пропозиції. Цього року ми вперше запроваджуємо таку програму. Звісно, можливо не все ідеально. Але не помиляється тільки той, хто нічого не робить! Хочете запровадити якусь електронну систему чи знаєте як вирішити питання з чергами до дитячих садочків у рамках «Громадського бюджету» – робіть проект і приносьте! Але не треба маніпулювати цим важливим для громадськості міста питанням у своїх інтересах», – також прокоментував цю ситуацію радник міського голови та керівник фракції «Нові обличчя» Максим Плешко.

Нагадаємо, що завтра, 7 вересня, 0 18.00  у приміщення Ірпінської міської ради відбудеться чергове засідання Громадської Ради, під час якого можна буде заслухати доповідача з приводу впровадження програми “Громадський бюджет”, поставити питання, які хвилюють, внести пропозиції і зауваження. Запрошуються громадські діячі, активісти і всі зацікавлені мешканці Ірпеня.

 

Bookmark the permalink.

Comments are closed