
Останнім часом в Ірпені вирує культурно-мистецьке життя: проводяться різноманітні концерти, конкурси, виставки тощо. Жоден з них не обходиться без виступів вихованців Ірпінської дитячої школи мистецтв ім. М. Вериківського. І це чудово, адже таланти Ірпеня знають далеко за межами Київської області. Про розвиток таланту у дітей, плани та перспективи кореспонденти «Правди Ірпеня» поспілкувалися з директоркою музичної школи Наталією Дидикіною.
– Чи багато дітей хочуть навчатись у музичній школі? На що найбільший попит?
– Дітей охочих все більше і більше. Адже населення міста розширилось, скільки новобудов збудовано, що попит збільшується. Але ми беремо затверджений контингент виконкомом Ірпінської міської ради – 450 учнів на навчальний рік. Найпопулярніше – ударні інструменти, класичний і естрадний вокал, фортепіано.
– Чи представляють талановиті ірпінці з музичної школи наше місто на регіональних, всеукраїнських і міжнародних конкурсах?
– Так, багато перемог: від міських до міжнародних. Нещодавно наші учні виступили на 8-му Міжнародному дитячому фестивалі – конкурсі “Свято, мистецтво та море”, який проходив у Болгарії. Ірпінь успішно представили Якимчук Марія (викл. Андрухович Л.М.), Зінченко Дарина (викл. Дидикіна Н.О.), Гончарова Катерина (викл. Андрухович Л.М.), Данилова Каміла (викл. Дидикіна Н.О.), Суничук Микола (викл. Андрухович Л.М.). А на Всеукраїнському фестивалі “Разом – граємо, співаємо, танцюємо” вихованці отримали 9 премій і гран-прі. Також учні бради участь в обласному конкурсі “Дебют” та міжнародному конкурсі “Соняшник”. І це ще не весь перелік перемог!

– Які заходи в найближчому майбутньому плануєте провести?
У День незалежності ми організували естрадний блок у 16.00 у парку Незнайка. А 21-22 вересня день міста то викладачі і учні готують програму для виступу.
– Як вступити на навчання у музичній школі?
Щороку у травні на початку червня проводяться вступні іспити. Потрібно підготувати пісню і пройти тестові завдання. Потім викладачі визначають рівень здібностей і приймають рішення: брати зараз ту чи іншу дитину чи відкласти ще на якийсь період таку справу.

– Як, на Вашу думку, подолати залежність від соціальних мереж у молоді, і намагатись розвивати їх здібності?
– У першу чергу, цим повинні займатись батьки і забирати дітей від комп’ютера і телефону, спонукати дітей проводити більше часу на свіжому повітрі і займатись творчістю. Зазвичай маленьких діток приводять батьки, а старші уже самостійно і усвідомлено приходять до нас.

– Як на, Вашу думку, більше залучати містян до музичного життя?
– Я вважаю, залучення містян до музичного життя проходить саме тоді, коли ми виступаємо на заходах міста, люди бачать, як можна виступати, показувати свої вміння, освоювати щось нове, отримувати естетичну насолоду.