Найбільші вороги Біличанського лісу ті, хто розпалює довкола нього війну – Плешко

26 Листопада 2017

Постійні скандали та війна довкола Біличанського лісу грають на руку тим, хто його знищує. Таку думку висловив депутат Ірпінської міської ради Максим Плешко у програмі “Нова студія” інформаційного агентства “ITV”.

 

“Сьогодні є гризня і війна довкола лісу, в час якої ліс вкривають сміттям і тихенько вирізають дерева. Ця війна однозначно не на користь лісу. Всі, хто сьогодні кричить і створює кіпіш навколо цієї теми тільки допомагають тим, хто знищує ліс”, – наголосив Плешко.

 

Крім того, Максим Плешко наголошує, що Ірпінь готовий сідати за круглий стіл переговорів і спільно з усіма, хто переймається долею Біличанського лісу шукати вихід із ситуації, що склалася. Як відомо, у травні 2014 Указом Президента Біличанський ліс отримав статус Національного у складі Національного природного парку “Голосіївський”. Однак, до сьогодні межі лісу не винесені в натуру, а Святошинське лісопаркове господарство, що є фактичним управлінцем цієї території, під виглядом санітарних чисток проводить там масові вирубки дерев.

Ще на початку цього року Мінприроди повідомляло, що у 2017-му заплановано розроблення Проекту організації території національного природного парку “Голосіївський”, у якому “серед іншого буде передбачено створення умов для організованого туризму, відпочинку та інших видів рекреаційної діяльності”. Однак, рік уже закінчується, а інформації про існування такого Проекту або інших змін на території Біличанського лісу немає.

 

Нагадаємо, що у січні 2017-го Ірпінь презентував ескізний проект Регіонального ландшафтного парку “Біличанський” у межах Національного парку.  Проект був розроблений фахівцями Науково-дослідного і проектного інституту містобудування під керівництвом професора Ігоря Соколова. Він передбачає освітні та туристичні маршрути, кемпінги, облаштовані зони відпочинку біля водойм, мотузкові парки, можливість кінних прогулянок, зони активного відпочинку для зимових та літніх видів спорту, мережі велосипедних стежок тощо. Разом з цим за проектом у парку не передбачається жодних капітальних споруд, штучних тротуарів чи іншого втручання у природні системи.

Більше дивіться у сюжеті:

Bookmark the permalink.

Comments are closed