На Київщині комплексно відбудовують ще 93 приватні будинки (відео)

У селі Дмитрівка Бородянської громади голова КОВА Руслан Кравченко презентував нову програму відновлення приватних будинків, зруйнованих внаслідок російської агресії.

Руслан Кравченко, голова Київської обласної військової адміністрації:

«Вона передбачає відбудову 93 приватних будинків на території 15 громад у 5 районах Київської області. Ми відбудовуємо з нуля, робимо ремонт і навколо будинку робимо всю територію, усі комунікації будуть зроблені. Наше завдання — відбудувати усі ці будинки до кінця року».

Будинки відбудовують на тому ж місті, де вони були й раніше. Площа осель від 70 до 120 м2. Зараз в рамках цієї програми вже в активному процесі будівництва 55 домівок.

Руслан Кравченко, голова Київської обласної військової адміністрації:

«Ми будуємо ці будинки за рахунок обласного бюджету і також долучилися до цієї програми деякі громади, які у співфінансуванні з нами відбудовують будинки для людей. Весь проєкт, 93 будинки, буде коштувати 420 мільйонів гривень».

Руслан Кравченко зазначає, це не перший крок області у відновленні приватного сектору. Перший етап програми комплексної відбудови  розпочали з Ірпеня. Зараз в  місті відбудовують цілий мікрорайон на вулиці Багірова та Гостомельському шосе. 32 пошкоджені оселі тут капітально ремонтують, ще 40 будинків зводитимуть з нуля. І ще 12 інших ірпінських приватних будинків потрапило у презентований щойно проєкт.

Руслан Кравченко, голова Київської обласної військової адміністрації:

«Кожна громада комісійно розглядала усі заявки. Обирала людей і потім комісійно вони подавали усі заявки до Київської військової адміністрації, де також була комісія, яка розглядала».

Серед громад, від яких не потрапив в обласний проєкт комплексної відбудови жоден будинок, — Гостомель. Проте, керівництво області зазначає, активно працюють й інші державні програми, на які можна подаватися.

Микола Бойко, заступник голови Київської обласної військової адміністрації:

«Станом на сьогоднішній день урядом відкрита постанова про компенсацію витрат до 200 000 гривень — єВідновлення. До речі, по цій програмі в Гостомельській громаді за допомогою звернулося 489 осіб. Найближчим часом відкривається наступний етап єВідновлення. Люди будуть отримувати сертифікати за зруйноване та знищене майно».

Очільник Київщини Руслан Кравченко запевняє, кожна домівка зруйнована ворогом, поетапно буде відбудована.

Руслан Кравченко, голова Київської обласної військової адміністрації:

«Завдання Президента України Володимира Зеленського передбачає, що ми повинні відбудувати все зруйноване майно у Київській області. У найкоротший термін. Якісно і, щоб було краще, ніж було. Ми відбудуємо все зруйноване майно на заздрість ворогу, щоб він від своїх заздрощів помер».

Bookmark the permalink.

Comments are closed.