Музейні наклепи Яніни Заліської

Нещодавно Яніна Заліська даючи новини в соціальних мережах, зокрема, зазначила: “Є інформація про те, що хочуть перенести також приміщення музею”. Таке твердження відразу викликає сміх. Музей розташований на першому поверсі 9-поверхового будинку. Заява про те, що хочуть перенести “приміщення музею” означає, що хтось збирається висмикнути з-під багатоповерхівки частину першого поверху. Сам музей, очевидно, збираються залишити на спорожнілому місці.

– Не треба чіплятися до слів, – заперечить котрийсь із читачів. – Яніна Заліська – малограмотна людина. Це відомо. Вона ж рекламує малограмотну Олену Плаксіну. Але ж малограмотна людина все-таки турбується про долю музею.

Якби ж то! Коли ми подумаємо, і почитаємо обговорення, то побачимо, що Заліська керується протилежними намірами. Треба  було б написати, хто й куди хоче перенести “приміщення музею”.

А якась пані тут же написала, що директор музею “не проти”. Яніна Заліська, як завжди, радісно підхоплює і продовжує нападки на мене: “На таку посаду за часів совітів приймались лише ідеологічні працівники. Директор музею затверджувався не просто так”. Все силкується довести пані Яніна, що “за часів совітів” на посаду із сто- карбованцевою зарплатою призначали “не просто так”. А як, криво чи що?

Яніна Заліська продовжує: “За ці роки, що він там працює, перший відділ зберігає у своїх архівах тонни доносів, написаних рукою ідеологічного прихильника влади (хто б то не був) А.І.Зборовського. Навіть не сумніваюсь!”

Тобто, жодного доказу не треба. Людина вигадала і в своїй вигадці не сумнівається. Цікаво, що за перший відділ і де він розташований? Це ж повинно бути чимале приміщення, якщо там зберігаються тонни паперу. І звідки пані Яніна знає, що там зберігається? Сама там працює? Зважує доноси? Тоді треба було б вказати точну кількість тонн цих доносів – дві, чи двадцять дві, чи ще скількись? Чи Яніна Заліська сама бігає туди з доносами? А її завели в архів і дорікнули: “Мало ви доносів написали – тільки 5 центнерів. А Зборовський он скільки тонн написав”.

Після читання такої творчості виникають сумніви щодо психічного здоров’я Яніни Заліської. У мене понад 5 тисяч публікацій у більше, ніж 150 газетах і журналах. Але якщо скласти докупи всі рукописи, то, думаю, тонни не буде. Я не впевнений, чи зможе одна людина за ціле життя заповнити тонну аркушів паперу.

17 років тому влада вже хотіла перенести музей у дві кімнати на другому поверсі нинішнього Центрального будинку культури. Тоді мені, за підтримки громадськості і шляхом публікацій у багатьох газетах, вдалося зберегти музей у нинішньому приміщенні.

Я допускаю, що на той час Яніна Заліська, хоча й жила в нашому краю, але ним не цікавилася і тому не знала про цю боротьбу. Але коли через 8 років мене двічі незаконно звільнили з роботи і я обидва рази поновився рішенням суду, то Яніна Заліська вже працювала в редакції «Ірпінського вісника». Згодом вона навіть похвалилася, що тоді співчувала мені. Було зрозуміло (і це говорили), що після того, як я не дав витурити музей на околицю, бажаючі захопити музейне прміщення зробили висновок, що спочатку необхідно вигнати такого директора. От і написала б Яніна Заліська, що мене влада двічі звільнила, а громадськість підтримала, тому, що я “ідеологічний прихильник влади (хто б то не був)” і написав тонни доносів. Виходить безглуздя. Факти спростовують наклепи Яніни Заліської.

Яніна Заліська свідомо робить наклеп. Декому може видатися, що Заліська так бореться за демократію, так вболіває за долю Ірпеня… Та хіба можна вірити в щирість наклепниці? Яніна Заліська вважає користувачів Фейсбуку примітивними дурниками, яким можна вішати на вуха будь-яку локшину. А ті, хто їй вірить і підтакує, з таким її ставленням до себе погоджуються.

Звичайно, бажаючих захопити музейне приміщення в центрі міста, не поменшало. Мені розповідали, що до нашого міського голови В.А.Карплюка навідуються такі люди, просять віддати їм музейне приміщення і отримують відмову.

Мені вже створювали такі умови, щоб я сам звільнився. Я не звільнився. Двічі незаконно звільнили. Я поновився на посаді. За допомогою громадськості. Не вдалося захопити музейне приміщення. Тому тепер вирішили мене спочатку очорнити, спаплюжити. От наклепниця Яніна Заліська і старається.

 

Анатолій Зборовський,

директор Ірпінського історико-краєзнавчого музею

Bookmark the permalink.

Comments are closed.