Мунварта провела тренінг з надання домедичної допомоги для учнів Ірпінського ліцею НУБіП України

На запрошення Ірпінського академічного ліцею НУБіП України, співробітники КП «Муніципальна варта» провели тренінг з надання першої домедичної допомоги в рамках програми предмета «Основи здоров’я». Про це повідомили на офіційній сторінці комунального підприємства у фейсбуці.

Основний акцент при проведенні тренінгу був зроблений саме на оволодіння практичними навичками з надання першої домедичної допомоги.

«Під керівництвом інструкторів з надання догоспітальної допомоги повний навчальний день учнів 9-х класів ліцею був присвячений теоретичній та практичній підготовці до надання першої допомоги при надзвичайних ситуаціях: статистиці, стану і послідовності дій – огляд місця події, особиста безпека, оцінка стану постраждалого, виклик екстреної допомоги, застосуванню алгоритму C-A-B-C (Критична кровотеча – Дихальні шляхи – Дихання – Циркуляція)», — розповіли в Муніципальній варті.

398286022 346504168059108 8327089002146553105 N

Поетапно розглядаючи алгоритм C-A-B-C, завдяки обов’язковим практичним відпрацюванням діти навчилися:

1) виявляти і зупиняти критичну кровотечу різними методами: прямим тиском, тампонуванням давлючою пов’язкою, накладанням джгуту-турнікету (само і взаємодопомога);

2) забезпечувати прохідність дихальних шляхів: відкриття дихальних шляхів, виконання потрійного прийому Сафара, оцінка дихання методом «бачу, чую, відчуваю», переведення потерпілого в стабільне бокове положення;

3) контролювати дихання (огляд грудної клітини, респіраторний дистрес, накладання оклюзійної пов’язки);

4) контролювати загальний стан, проводити серцево – легеневу реанімацію, накладати пов’язки на палець, лікоть, стегна, око, голову; робити прийом Геймліха; допомогати людині під час епілептичного нападу.

«В період воєнних дій виникає особлива загроза для життя людини, тому дуже важливим є той факт, що кожна людина повинна володіти знаннями та навичками надання першої домедичної допомоги в критичних станах. Чітке розуміння алгоритму дій допоможе взяти себе в руки в екстреній ситуації та надати першу допомогу постраждалому. Наскільки правильно та своєчасно надано допомогу потерпілому нерідко залежить здоров’я та життя людини!», — додали в мунварті.

Нагадаємо, в Муніципальній варті Ірпеня працює цілодобова «гаряча лінія»: (04597) 60-400 / (068) 379-92-27 / (073) 07-00-557 (+Telegram/WhatsApp/Viber/Signal).

Bookmark the permalink.

Comments are closed.