“Ми довели усім, що навіть у важкі часи ми здатні робити добру справу” – Карплюк

13 Грудня 2016

На початку грудня минулого року в Ірпені відкрився перший на Київщині Громадський центр для переселенців. За короткий час він став одним із кращих в Україні. Про це повідомив на Обозреватель.UA Ірпінський міський голова Володимир Карплюк.

“За даними Агентства ООН у справах біженців, Громадський центр Ірпеня за обсягами своєї роботи та кількості відвідувачів стоїть на рівні з центрами таких міст-мільйонників як Одеса та Харків” – зауважив мер.566a7f956fe86Станом на сьогодні, Ірпінь прийняв найбільшу кількість вимушених переселенців в Україні у співвідношенні до кількості населення – майже 7 000 офіційно зареєстрованих осіб. Багато з них мріють повернутися на батьківщину, але чимало бачать своє майбутнє тільки тут. І неабияка заслуга в цьому належить Громадському центру по роботі з внутрішньо переселеними особами – одному з кращих в Україні.566a7ff6b1d76“Неможливо забути погляди людей, що покинули рідний дім і вперше потрапили у чуже для себе місце. Спочатку вони дуже схожі. У них тривога, біль, страх, переживання. Очима вони шукають підтримки і надійної опори. Комусь вистачає дружнього плеча на старті, погляд оживає і вони з легкістю починають нове життя. Один із яскравих прикладів – переселенка з Луганська Олеся Василець. Завдяки сильній волі і праці цієї дівчини у нашому місті відкрилася перша школа східного танцю “Гюрем”, яка сьогодні успішно прославляє Ірпінь на багатьох національних і міжнародних танцювальних змаганнях” – розповідає Володимир Андрійович.
Зазвичай, у більшості випадків вимушеним переселенцям потрібно більше часу для того, аби почати нове життя. Таким людям необхідна постійна підтримка, особливо якщо це люди похилого віку та діти.

За словами очільника Ірпеня, саме завдяки ініціативі благодійної організації “Фундація добрих справ”, 2 роки тому, у приміщенні Ірпінської міської ради вперше зібралися переселенці регіону. Люди знайомилися, ділилися наболілим, радилися. Відтоді такі зустрічі стали регулярними. Тоді ж зародилася ідея створити у місті перший на Київщині повноцінний осередок підтримки і турботи для внутрішньо переміщених осіб регіону.DSC_3767“Ми знайшли у місті вільне комунальне приміщення у 140 квадратних метрів і безоплатно передали в оренду благодійні організації. Завдяки фінансовій підтримці Агентства ООН у справах біженців там зробили сучасний ремонт. І символічно у Міжнародний день прав людини рівно рік тому відкрили Громадський центр по роботі з внутрішньо переміщеними особами” – говорить Володимир Карплюк.

До Ірпінського Центру щотижня приходить більше сотні людей. Тут дорослі та діти вивчають англійську, іспанську та польську мови. Для людей похилого віку діє проект “Друга молодість”. Пенсіонери вивчають тонкощі роботи з комп’ютерами, відвідують екскурсії, влаштовують творчі вечори та прості посиденьки за чаєм.
Переселенка з Луганщини, пенсіонерка Тамара Василівна Інжутова разом із подругами проводить тут більшість вільного часу. Вона – відвідувач Центру з часу його відкриття. Каже, що спільна захоплива справа змушує забути пережити, це наче чудодійні ліки для них.Wx600_873184Своїми особливими справами зайняті і діти. Разом з батьками займаються у різноманітних гуртках, влаштовують розвиваючі заняття. Відбуваються й цілі сімейні зустрічі. Часто від відвідувачів можна почути, що тут вони знайшли собі другу домівку і новий зміст життя.
Тут вимушеним переселенцям допомагають знайти роботу і, навіть, започаткувати власну справу. Так завдяки підтримці родина Сургучевих подала свій проект на грант від посольства Японії. Тепер у них є власна книгарня у столиці і успішний бізнес. Цей приклад сьогодні надихає й інших відвідувачів Центру не опускати рук.
Важливим показником є активність відвідування центру місцевих мешканців. Завдяки цьому Громадський центр по роботі з внутрішньо переміщеними особами не припиняє виконувати свою першочергову місію – допомагати новим мешканцям Ірпеня інтегруватися у місцеву громаду, у суспільне життя міста.
Ірпінський міський голова висловлює особливу подяку голові благодійної організації “Фундація добрих справ” та керівнику Центру Надії Філімоновій, а також висловлює велику подяку усій громаді Ірпеня.

“Велика Вам подяка за розуміння, за підтримку, за дружнє плече тим, хто попросив у нас допомоги. Ми довели усім, що навіть у важкі часи здатні мобілізуватися, об’єднатися і робити спільну добру справу!” – пише мер.566a80158508d

Bookmark the permalink.

Comments are closed