Мамолог з Ірпеня запатентував новий метод діагностики раку молочної залози

6 Січня 2019

Фото взято з сайту 04597

Нещодавно завідувач мамологічним центром Ірпінської міської поліклініки Олександр Коваленко отримав патент на новий в Україні та світі метод діагностування раку молочної залози у жінок – симультанний спосіб скринінг-діагностики молочних залоз. Про це повідомляє 04597 сайт міста Ірпеня.

Нині для обстеження молочних залоз використовують два методи: пальпацію та мамограму. Щоб розпізнати рак молочної залози на ранній стадії та призначити вчасне лікування жінка має обов’язково зробити мамограму. Але, на жаль, мамографи є не в кожному районному центрі, не кажучи вже про міські, селищні та сільські амбулаторії. А завдяки новому методу діагностики обстеження стане доступніше та простіше.

Як повідомляється, переваги симультанного способу скринінг-діагностики молочних залоз такі:

  • час обстеження однієї пацієнтки 5-7 хв, що дозволить за 1 робочу зміну лікарю прийняти до 30 жінок (тоді як проведення однієї мамограми займає до 25 хв);
  • вартість апарату для нової методики майже у 10 разів дешевше, ніж мамографа (що дасть можливість проводити якісну діагностику у більшій кількості медзакладів);
  • новий метод діагностики планують внести до переліку безкоштовних аналізів та обстежень (зараз вартість мамограми 270 грн).

В Ірпінському регіоні щороку у 40-45 жінок діагностують рак молочної залози. Зокрема, у 2016 році – у 40 % випадків у запущеній формі, у 2017 році цей відсоток вдалося скоротити до 20 % завдяки вчасно проведеному обстеженню.

Олександр Коваленко використовує цей метод у своїй лікарській практиці з 2008 року. Він стверджує, що за ці 10 років впевнився у його ефективності та численним перевагам перед нині існуючими методами діагностування.

Впродовж року цей метод використовуватиметься у тестовому режимі, але вже у найближчому майбутньому завдяки його застосуванню вдасться знизити відсоток захворювання на рак молочної залози, особливо у жінок репродуктивного віку в Ірпені та регіоні.

Як відомо, мамологічний центр в Ірпінській міській лікарні відкрили півтора роки тому.  Центр працює у структурі Ірпінської міської поліклініки. За статистикою від 20 до 30 % жінок мають доброякісні утворення, які належать до передракових захворювань молочних залоз. Наразі в Ірпінській центральній міській лікарні на обліку перебувають близько 500 жінок, які потребують лікування. Тому потреба в мамологічному центрі очевидна.

Звернутися до мамологічного центру можуть не лише ірпінчанки, а й жительки прилеглих міст та сіл. Центр знаходиться у приміщенні Ірпінської міської поліклініки (2 поверх) за адресою: м. Ірпінь, вул. Садова, 38.

Bookmark the permalink.

Comments are closed