Лікарня = лікарня + дитсадок

27 Березня 2019

Це було наймасштабніше питання – як за значенням, так і за ціною – розглянуте на засіданні виконкому Ірпінської міської ради у вівторок. Йдеться про будівництво дитячої лікарні на вулиці Садовій, 38, біля міської поліклініки – там, де завмер в очікуванні котлован зі свайним полем.  

ОПЕРАЦІЯ “РЕАНІМАЦІЯ” 

На відродження будівництва лікарні наразі виділили 117 млн грн. Проте це далеко не вся сума, потрібна для спорудження нового медичного закладу: міська влада сподівається нарешті отримати співфінансування з обласного й державного бюджетів.  

“Нам обіцяють дати ці гроші. За наявності коштів будемо оголошувати тендер і починати виконувати роботи, – сказав перший заступник Ірпінського міського голови Олександр Маркушин, який проводив засідання виконкому. – Хочемо побудувати дитячий медичний центр, де буде пологовий будинок, дитяча реанімація, дитячий стаціонар, лабораторія, а також гінекологія. Цією лікарнею користуватимуться і Коцюбинське, і Гостомель, і Ворзель, і Ірпінь”.

За словами посадовця, в результаті будівництва нової лікарні в Ірпені з’явиться… ще один дитсадок. “Коли ми її збудуємо, хочемо перенести в нове приміщення дитячу лікарню з вулиці Давидчука. А там знову буде, як і колись, дитячий садочок – найбільший в Ірпені”, – сказав Олександр Маркушин.

СПРАВИ ГОСПОДАРСЬКІ

Три мільйони гривень міськвиконком виділив на реконструкцію самопливного каналізаційного колектора на вул. Матросова, через який до Києва йдуть стоки на лише з Ірпеня, але й з Гостомеля, Ворзеля та Бучі. За словами першого заступника мера, роботи планують завершити за місяць. 

Реконструкція очікує також на внутрішньоквартальні водопровідну й теплову мережі житлових будинків на вулицях Грибоєдова й Заріфи Алієвої. “У цьому кварталі буде впорядковуватися прибудинкова територія, і ми хочемо одночасно замінити тепломережу та підключення водоканалу – покласти нові труби. Ці роботи будуть виконувати комунальні підприємства “Теплоенергопостач” та “Ірпіньводоканал”, – прокоментував Олександр Маркушин. На це запланували витратити 299 тисяч бюджетних гривень.

Крім того, члени міськвиконкому затвердили кошторисну документацію капітального ремонту частини огороджувальної конструкції другого поверху прибудови до житлового будинку по вул. Шевченка, 5 (вітражі) та заміни дверей загального користування в під’їздах комунальних будинків Ірпеня – згідно з муніципальною програмою енергозбереження.

Відповідно до іншої програми, спрямованої на підтримку об’єднань співвласників багатоквартирних будинків і житлово-будівельних кооперативів (розрахованої на 2019–2021 рр.), було ухвалене рішення про оголошення конкурсу проектів, підготовлених ОСББ і ЖБК.

Не виключено, що незабаром в Ірпені відбудеться ще одне суспільно-корисне будівництво. Принаймні, комунальне підприємство “Ірпіньжитлоінвестбуд” отримало від Олександра Маркушина доручення розробити проект спорудження надземного пішохідного переходу в Романівці. А “Управління житлово-комунального господарства “Ірпінь” має спроектувати паркан для обох боків дороги – заради безпеки пішоходів. Одночасно там, згідно з рішенням виконкому, повинні за тиждень-два демонтувати “лежачих поліцейських”, які, за словами першого віце-мера, спричиняють “транспортний колапс”.  Доручення отримала й “Муніципальна варта”: у випадку поломки романівського світлофора «вартові» мають миттєво опинитися на місці й допомагати людям переходити дорогу.

НЕДАРМОВІ ПОСЛУГИ 

У центрі уваги ще раз опинилася медицина – а саме новація, яка є наслідком медичної реформи: на затвердження виконкому було винесено перелік платних послуг комунального некомерційного підприємства “Ірпінський міський центр первинної медико-санітарної допомоги”. Як пояснив головний лікар “первинки” Андрій Левківський, до цього переліку, відповідно до урядових постанов, входять ті послуги, які не потрапили до гарантованого державою безкоштовного пакету.

Андрій Левківський нагадав, що з 1 квітня держава припиняє виділяти кошти амбулаторіям на обслуговування пацієнтів з т. зв. “червоного списку” – тих, які не обрали собі сімейних лікарів і не 
уклали з ними декларацій. Цим людям гарантується лише невідкладна медична допомога. “Якщо людина не уклала декларацію, то консультації, медичні маніпуляції можуть виконуватися як платна послуга”, – зазначив головний лікар.

За його даними, на сьогоднішній день декларації з лікарями первинної ланки уклали 70% жителів Приірпіння.

Олександр Маркушин закликав медиків роз’яснити людям зміст нововведень через засоби масової інформації та соціальні мережі.  

Для суб’єктів господарювання, які значно більше, ніж медицина, потребують залучення споживачів послуг, міськвиконком надав 12 дозволів на розміщення об’єктів зовнішньої реклами. Як зауважив перший заступник мера, це відбувається в контексті приведення реклами в Ірпені до певних естетичних стандартів.

ГУМАНІТАРНИЙ ВИМІР

Традиційно багато проблемних питань винесла на розгляд виконкому служба у справах дітей та сім’ї. 11 неповнолітнім надали статус дітей, які постраждали внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів. 

Серед питань, підготовлених комунальним підприємством “Контроль благоустрою міста”, було надання дозволу на проведення в Ірпені циркового шоу “Гранд”. Як наголосив керівник підприємства Дмитро Скрипник, це – льодове шоу без участі тварин.

Усього члени міськвиконкому розглянули понад 70 питань порядку денного.

На завершення засідання виконувач обов’язків Коцюбинського селищного голови Сергій Даніш подякував ірпінській владі за велику допомогу в проведенні в Коцюбинському толоки. “Надали нам техніку, самі приїхали, підтримали. Ми відчули дружнє плече сусідів. Тому дякую вам і сподіваюся, що й надалі будемо плідно співпрацювати”, – сказав Сергій Даніш.

Володимир КОРЧИНСЬКИЙ

Bookmark the permalink.

Comments are closed