Кум свободівця Лаврентія Кухалейшвілі побив пенсіонерку-волонтерку АТО

27 Червня 2019

23 червня в Ірпені, у дворі по вул. Полтавська, 72, жорстоко побито місцеву мешканку – пенсіонерку Валентину Кашпрук. Напад на жінку вчинили близькі друзі, соратники і куми депутата міської ради від партії “Свобода” Лаврентія Кухалейшвілі – Олександр Сіменчук разом зі своєю дружиною Марією Маркват. Причиною побиття стала багаторічна боротьба Кашпрук проти самозахоплення землі та незаконного будівництва Сіменчука.

За словами постраждалої, надзвичайна пригода сталася біля будинку, де мешкають усі згадані особи. “Я виносила сміття з квартири. Повертаючись від сміттєвих баків, на подвір’ї зустріла двох жінок. Одна – моя сусідка, яка побачивши мене, саме в цей момент вирішила віддати мені мою лопату. Друга – родичка Сіменчука. Вона почала мене голосно ображати, звинувачуючи в тому, що нібито я раніше викинула сміття у неналежному місці. На її крик підбігли Сіменчук із дружиною. Почали плювати на мене, а потім – бити. Спочатку Сіменчук бив мене ногами. Лопата випала з моїх рук, він підхопив її. І далі ударив лопатою”, – розповіла Валентина Кашпрук. Пенсіонерка, й без того хвора старенька жінка, вимушена була тікати від нападників. На її тілі лишилися великі синці. Сліди нападу зафіксовані у медичній довідці.

Валентина Володимирівна Кашпрук проживає в Ірпені з 2002 року. Після початку війни на Донбасі стала активною волонтеркою, багато допомагала хлопцям на фронті, за що була відзначена подякою Координаційної ради Ірпінського регіону.

Кашпрук завжди мала активну громадську позицію. Тому не могла спокійно спостерігати за тим, як на її очах обкрадають громаду. І коли Сіменчук у 2011 році самовільно захопив землю прибудинкової території, вирізав на ній дерева і незаконно почав там своє будівництво, Валентина Володимирівна стала боротися за справедливість, звертаючись до міської адміністрації, у правоохоронні органи та до Верховної Ради.

Відтоді Олександр Сіменчук постійно погрожує Валентині Кашпрук і її родині фізичною розправою, різними способами налаштовує проти неї сусідів. Жінка припускає, що він може бути причетним і до замаху на її життя, що стався у 2014 році. Тоді у помешкання пенсіонерки хтось уночі запустив газ невідомого походження.

Але Сіменчуку все сходить із рук. Валентина Володимирівна переконана, що його прикриває кум Лаврентій Кухалейшвілі.

“Вони дуже близькі. Лаврентій завжди поруч і прикриває його, використовуючи батьківські суддівські зв’язки. Саме зараз у суді розглядається справа про захоплення землі і незаконне будівництво Сіменчуками. Кум Кухалейшвілі виступає їх адвокатом. І що найбільш цинічно – когось називають злочинцями, а самі роблять що хочуть. На публіку виступають громадськими активістами, і ніби захищають інтереси громади, а насправді – їх цікавить тільки власний інтерес”, – обурюється жінка.

Цього разу Валентина Кашпрук знову звернулася за правовою допомогою. Каже, що поки будуть сили, буде боротися проти псевдоактивістів. “Я розумію, що після оприлюднення цієї ситуації моральний тиск на мене тільки посилиться. Не виключаю і фізичної розправи. Тому, якщо зі мною чи моєю родиною щось станеться, хай люди знають, чиїх рук це справа. Але так жити далі не можна”, – говорить вона.

Нагадаємо, два роки тому Лаврентія Кухалейшвілі було затримано в Ірпені. Йому інкримінували отримання хабаря у розмірі 108 тисяч грн. Пізніше його відпустили під заставу 110 тисяч гривень.

Bookmark the permalink.

Comments are closed