Карплюк: у новий рік – з новими задумками

5 Січня 2018

Минулий рік був непростий для Ірпеня, проте задумів на 2018 -тий рік ще багато. Про це написав ірпінський міський голова Володимир Карплюк у своєму блозі. 

“2017 був непростим роком. Попри шалений тиск на управлінську команду Ірпеня і штучний зрив багатьох наших планів, ми все одно рухалися вперед. У новий рік Ірпінь входить і здосягненнями, розпочатими проектами і з новими задумами”, – зазначив мер.

Як відомо, минулий рік в Ірпені був оголошений роком освіти й медицини. На розвиток освіти було виділено найбільшу частину міського бюджету – 134 млн гривень, у півтора рази більше, ніж у 2016-ому. Разом із грантовими програмами і частковим фінансуванням з обласного бюджету це дозволило реалізувати чимало із задуманого. У кожній школі збудовані сучасні багатофункціональні спортивні майданчики,  відкрито 6 профільних класів. Зустрів своїх перших відвідувачів найкращий в області дитсадок “Колібрі” (другий комунальний садок, відкритий в місті за три роки). Крім цього,  завершується будівництво третього комунального дитсадка по вул. Курортній. У дошкільному начальному закладі №1 “Лісова пісня” відкрили першу в Ірпені групу інклюзивної освіти для особливих дітей. У нове приміщення у центрі міста переїхав Ірпінський центр позашкільної освіти. 1500 учнів 2-4 класів вчилися плавати у басейні санаторію “Ворзель” у рамках міської цільової програми. “Ми почали розбудовувати школи, аби збільшити кількість навчальних місць, і започаткували мотиваційні програми для педагогів. Ірпінські освітяни першими в Україні почали освоювати новітню інформаційну систему “Office 365” і активно вивчати європейський досвід навчання дітей, стажуючись у Німеччині і приймаючи німецьких колег у нашому місті“, – повідомив Карплюк.

Також у минулому році Ірпінь отримав свій пункт швидкої допомоги і новий сучасний реанімобіль для центральної міської лікарні. У приміщенні дитячої лікарні оновили кімнату відпочинку для дітей, а в амбулаторії №1 відкрили денний стаціонар.

“Першими на Київщині ми розпочали реалізацію програми пільгового стоматологічного обслуговування учасників  АТО. Вона діє завдяки співпраці адміністрації міста з Центром щелепно-лицевої хірургії та стоматології Київської обласної клінічної лікарні. На повну силу запрацював новий хірургічний блок травматологічного відділення Ірпінської міської лікарні в Бучі, а лікарі-травматологи Євген Репйов та Олександр Юрчишин пройшли стажування у Мюнхені в німецькій науковій лабораторії “Arthrex”, – заявив Володимир Карплюк.

Продовжилась робота над дорогами – повністю оновили вулицю імені Заріфи Алієвої і відкрили стратегічно важливу об’їзну дорогу по вулиці Підгірній, що допомогло розвантажити затори на залізничному переїзді. Збудували новий автовокзал і почали реконструкцію площі імені авіаконструктора Антонова. Оновлюючи дороги, міняли старі комунікації. Ірпіньводоканал проклав понад 20 км нового водогону. Розпочали будівництво двох станцій водопідготовки та знезалізнення – у Ворзелі і в Бучі, ще одна з’явиться в Ірпені вже цього року. Взагалі цього року була закуплена рекордна кількість комунальної техніки та замінено рекордну кількість мереж.

Також комунальники Ірпеня почали працювати в нових адміністративних будівлях. На території підприємства “УЖКГ “Ірпінь” відкрили нову адміністративну будівлю. Покращилися умови праці і для працівників КП “Ірпіньводоканал”. Автопарк водоканалу поповнився новою технікою – новим екскаватором вартістю 3,5 млн грн. “Ірпіньводоканал” – одне з небагатьох підприємств Київщини, що може похвалитися такою потужною машиною. Це вже 12-та одиниця техніки, куплена протягом двох років за кошти міста і комунального підприємства.

“Ірпінь долучився до Європейської ініціативи з енергоефективності, підписавши у числі 32 українських міст Угоду мерів. Ми продовжили утеплення бюджетних  установ, встановлення LED-ліхтарів та запровадження енергоощадних технологій. В Ірпінській міській раді почав працювати енергоменеджер”, – підкреслив мер.

Крім цього, 2017 рік став знаковим для Ірпеня мистецького. Розпочалося відродження унікальної території Будинку творчості письменників України, ми відкрили ще один парк в місті – парк  письменників. На оновленій центральнiй площі міста  встановили одну з найбільш живописних скульптур в Україні – пам’ятник молодому Тарасу Шевченку. “Подією десятиріччя” стало повернення Будинку культури у комунальну власність Ірпеня, таким чином ми врятували ще одну історичну будівлю від руйнування. Ми провели три великі  заходи всеукраїнського масштабу: книжковий фестиваль “Irpin Book Fest”, поетично-бардівський фестиваль “Ірпінський Парнас” і перший художній пленер “Намальований Ірпінь”. До Дня Незалежності Ірпінь отримав ще один вагомий подарунок – книгу Анатолія Зборовського “Історія Ірпінського краю”, де вперше цілісно подано історичну канву подій Української революції 1917-20-х рр., колективізацію, Голодомор, післявоєнний час і сьогоднішній день нашого краю.

У місті почала працювати Агенція розвитку, ми реалізували півторамільйонний громадський бюджет, Ірпінь гідно прийняв гостей з усієї області на 85-річчя Київщини , почалася процедура налагодження побратимських зв’язків між Ірпенем та американським містом Мілуокі. Ми оголосили про всеукраїнську премію у різних галузях науки та культури, розпочали підготовку до видання масштабної добірки поезій про Ірпінь. І список досягнень та ініціатив можна продовжувати ще довго.

Ірпінь – єдине місто в Україні, де учасникам АТО виділено 50 квартир і 200 земельних ділянок. Вперше в Україні Ірпінь фінансово підтримав підприємницькі ініціативи учасників АТО в рамках конкурсу “Startup Irpin”. І вже три  переможці  конкурсу: Денис Дудник, Володимир Шиповський і Віталій Івахненко успішно розвивають свою справу.

“Попереду новий рік. А отже – нові виклики і нові перемоги. Хочу від усього серця побажати всім нам мудрості, працьовитості та добра в серці. Щиро зичу всім злагоди, добробуту і мирного неба”, – підсумував Карплюк.

Bookmark the permalink.

Comments are closed