Ірпінська міськрада звернеться до ГПУ, НАБУ та ДБР з приводу корупції в прокуратурі Ірпеня

29 Жовтня 2019

Ірпінська міська рада готує звернення до Генеральної прокуратури України, Національного антикорупційного бюро та Державного бюро розслідувань із проханням розібратися з фактом блискавичного закриття Ірпінською прокуратурою кримінального провадження щодо забудовника Антона Мирончука. Про це повідомив перший заступник Ірпінського міського голови Олександр Маркушин. 

Нагадаємо, прокуратура Ірпеня встановила абсолютний рекорд, відкривши кримінальне провадження щодо Мирончука і вже наступного дня його закривши. Провадження відкривали за заявою Ірпінської міськради через підробку забудовником документів для уникнення сплати більш ніж 4 млн грн пайових внесків до бюджету.

«Ми чудово розуміємо, що розслідувати таку справу за один день – це поза межами реальності. І в нас напрошується запитання: скільки коштує блискавичне закриття в Ірпінській прокуратурі такого серйозного кримінального провадження?» – зазначив Олександр Маркушин.

«Ми просимо персонального втручання Генерального прокурора України в цю ганебну ситуацію, яка кидає тінь на органи прокуратури. Ми також вимагатимемо звіту прокурора Ірпеня на найближчій сесії з приводу того, яким чином і на якій підставі закривали цю справу. Крім того, ми закликаємо керівництво ГПУ не допустити до атестації всіх працівників прокуратури, причетних до незаконного закриття цього провадження», – підкреслив Олександр Маркушин.

Як повідомлялося раніше, суть правопорушення, з приводу якого було відкрите кримінальне провадження, полягає в тому, що Антон Мирончук не сплатив до бюджету пайову участь у розвитку інфраструктури міста, а тому акти готовності об’єктів будівництва до експлуатації, на підставі яких були видані сертифікати, містять недостовірні дані про сплату пайової участі. Це стосується об’єктів в Ірпені по вул. Університетській, 1-ш, 1-щ, 1-ч, 1-ц. Кримінальне провадження було відкрите за ч. 4 ст. 358 КК України (використання завідомо підробленого документа). Таке правопорушення карається арештом на строк до шести місяців або обмеженням волі до двох років.

В Ірпінській міській раді повідомили, що прокуратура Ірпеня навіть не допитала її представників як сторону-заявника, а також не визнала міськраду потерпілою стороною.

Нагадаємо також, що Антон Мирончук є найбільшим боржником перед ірпінською громадою серед забудовників. Згідно з опублікованим 16 серпня списком злісних неплатників пайової участі, борг Мирончука становив 5 млн 100 тис. грн, а його компанії «Орлан-Інвест Груп» – більш ніж 8 млн 586 тис. грн. 

Днями Верховний суд України у складі колегії суддів Касаційного господарського суду зобов’язав ТОВ «Орлан-Інвест Груп» сплатити до бюджету Ірпеня 1 млн 759 тис. грн заборгованості з пайової участі в розвитку інфраструктури міста. На підставі виконавчого провадження на майно та грошові кошти компанії-забудовника накладено арешт.

Bookmark the permalink.

Comments are closed