Андрій Кравчук, перший заступник Ірпінського міського голови:
«Раді вітати Вас у нашій громаді, пошкодженій, але нескореній».
Ірпінь відвідали іноземні бізнесмени, які готові інвестувати в Україну. Візит організувала громадська організація «Клуб мерів».
Юлія Чуфістова, членкиня президії ГО «Клуб мерів»:
«Сподіваємося, що саме особистий візит, те що не дає онлайн, не дає просто відео й інші інформація, особиста зустріч, яка надихає на дії, дасть результат. Це конкретні компанії, які вже прийняли рішення, що вони хочуть працювати в Україні, вони вже інвестують».
За допомогою VR-технологій гості змогли побачити масштаби руйнації Ірпеня. Іноземців вразило, наскільки близько росіяни підійшли до столиці України, а також наскільки багато при цьому завдали шкоди.
Кіт Зендлер, генеральний директор «PEOPLEMOVERS», «EARTHOPS», «RECYCLEMAX»:
«Ми шукаємо, як краще розповісти історію того, що відбувається тут в Україні. Це мій перший раз тут і це було просто чудово. Ви знаєте, є багато дивовижних історій, які на мою думку, потрібно розповісти. І це саме те про що наша мережа і чому я тут».
Для гостей провели екскурсію Ірпінським історико-краєзнавчим музеєм. Особлива увага була сконцентрована саме на інвестиційній привабливості міста.
Андрій Кравчук, перший заступник Ірпінського міського голови:
«Ми розглядаємо можливість освоєння приблизно 400 га землі для будівництва технопарку Ірпінь».
Проєкт майбутнього технопарку особливо зацікавив гендиректора компанії «Weaver advisory» Бернардо Вівера. Він інвестує в різні індустріальні парки по всьому світу.
Бернардно Вівер, генеральний директор компанії «Weaver advisory», глобальний фінансовий радник Світового банку:
«Я вважаю, що цей технопарк має багато переваг перед іншими технопарками в усьому світі. Найперше, розташування близьке до великого мегаполісу — Києва, де живе велика кількість дуже досвідчених і добре освічених людей. Як результат, ми можемо виробляти продукцію з високою вартістю. Наприклад, технології та високоякісне виробництво».
Андрій Кравчук, перший заступник Ірпінського міського голови:
«Обмінялися контактами, побачили зацікавленість. Я думаю, що у пристоличних регіонах Ірпінь є одним з найбільш цікавих і у зв’язку зі своєю короткою відстанню до столиці, й через те що розвиток інфраструктури набагато ширший, ніж в інших населених пунктах. Тому я впевнений, коли у нас будуть подальші кроки, вони будуть зацікавленні у реалізації цього проєкту».
Девід Спрінзен представляє компанію «Vantiq», яка займається технологією штучного інтелекту. Далекі родичі Девіда — українці, які колись переїхали до Америки. Тепер він шукає шляхи підтримки України.
Девід Спрінзен, віце-президент із партнерства у компанії «Vantiq»:
«Ми хочемо використовувати технології, щоб підтримувати модернізацію України, розуміти, що відбувається в індустріалізації, реіндустріалізації та відновленні. І потім використовувати ці дані для інформування та підтримки іноземних інвесторів, що приходять в Україну. А також ми працюємо над тим, щоб побачити, чи можемо ми підтримати й українську оборону».
Після музею іноземні бізнесмени зустрілися з ірпінськими волонтерами з об’єднання «Незламні серця», які разом з організацією «IRPIN DRONS» створюють FPV-дрони.