Ігор Оверко: “У цьому бізнесі треба працювати так, щоб тебе рекомендували люди. Ми так працюємо”

13 Жовтня 2016

“Правда Ірпеня” продовжує серію публікацій проекту “Вони працюють в Ірпені. Історія успіху”, приурочений до Дня міста. Ми познайомимо Вас із мешканцями Ірпеня, які відкрили власну справу в нашому місті та завдяки свіжим ідеям та клопіткій щоденній праці досягли високих успіхів. Минулого разу ми завітали у гості до відомих в Ірпені стоматологів  Демідова і Потеряйка. Сьогодні пропонуємо заглянути за лаштунки зовсім іншої справи.

Скільки мешканців багатоквартирних новобудов можуть безперешкодно щотижня спілкуватися із керівником компанії, що звела їхнє житло? А якщо пройшло два, три чи п’ять років з моменту здачі в експлуатацію споруди? Зазвичай уся комунікація між забудовником та інвестором закінчується з моменту підписання договору купівлі-продажу. Однак, це не про нашого героя.

Ігор Оверко – людина в Ірпені відома. Він депутат місцевої ради і один із засновників знаної у місті будівельної компанії. У стінах квартир житлових комплексів “Синергії” живуть уже понад 700 сімей. Ще чимало чекають на закінчення будівництва нових черг. Перед нашою зустріччю Ігор Оверко саме повернувся з об’єкту, де активно ведуться роботи. Він звик контролювати усі процеси. Під час зведення першого будинку шість років тому він та його партнери Юрій Марченко та Олександр Заболотний щодня були на будівельному майданчику. Досвідчений прораб розповідав трьом товаришам, чому цеглу кладуть саме так, чому плити перекриття лежать так. Це була перша і найголовніша школа “будівельного мистецтва”. Про це дізнаємося уже на початку розмови.

  • Почалося все з лазні. У нас з хлопцями давно зріла задумка побудувати хорошу лазню. І ми це зробили. Але одного дня на сусідню ділянку приїхав екскаватор, став рити котлован, почалося будівництво багатоквартирного будинку. Тоді ми проаналізували ситуацію в Ірпені і зрозуміли, у якому саме напрямку потрібно рухатися. Ідея з будівельною компанією виникла сама собою. І от на тому місці, де стояла лазня, ми збудували наш перший будинок. Він для нас дуже цінний. Зараз тут розташований наш офіс, – ділиться ностальгійними спогадами Оверко.

2

Щоб освоїти усі тонкощі будівельного бізнесу, Оверку і партнерам довелося багато вчитися. Їхня освіта, як то кажуть, з іншої опери. Усі троє були студентами-фіскальниками. Податкова академія в Ірпені їх і познайомила. Перекваліфіковувалися друзі власними силами і з великим бажанням. Читали журнали про будівельний бізнес, шукали інформацію в інтернеті. У власному бізнесі з самого початку вирішили орієнтуватися на Європу.

  • На першому етапі розвитку компанії ми багато часу приділяли на те, що просто виїздили закордон. Найчастіше бували у Польщі. Ходили по нових мікрорайонах Варшави, Кракова та інших міст, заходили у під’їзди, фотографували все, дивилися, яка має бути прибудинкова територія, як все розташовано, – пригадує Оверко, – Те, що піддивилися, перенесли в Ірпінь.

Після таких поїздок й була вибудувана основна стратегія власної  справи – займатися лише системним будівництвом. Компанія не будує окремих будинків, вона зводить цілі житлові комплекси з усіма зручностями для їх мешканців. Які об’єднані єдиною територією, які мають певну інфраструктуру, які розташовані у зоні, що передбачає саме багатоповерхову забудову. У будинках “Синергії” важко знайти підвали, а усі приміщення на перших поверхах відведені під комерційну нерухомість. Мешканцям комплексів не потрібно їхати на інший кінець міста, щоб підстригтися чи купити собачого корму. Саме так є у Європі. Коли ти йдеш своїм мікрорайоном і перед тобою кілька затишних кафе, пара магазинчиків, перукарні, відділення банку – все, що потрібне для комфортного життя.

1

Не таємниця, що у Європі, попри все інше, великого значення надають якості виконаних робіт. Цікавимося, як з цим у “Синергії”.

  • Ми дотримуємося принципу: те, що передбачено будівельними нормами – те ми і застосовуємо. У нашій команді є дуже поважний чоловік “технадзор” Володимир Порфирович, який уже 40 років працює у будівельній індустрії. Людина зовсім безкомпромісна, я вам скажу. Він завжди вимагає, щоб усе виконувалося тільки відповідно до вимог чинних будівельних норм та із застосуванням якісних матеріалів. Якщо утеплювати будинок потрібно пінопластом певної щільності, то він його зважує і перевіряє, чи справді цей пінопласт годиться. Таким чином, ми добиваємося того, щоб все справді було за нормами.

Той результат, на який сподівається Ігор Оверко і його партнери, у першу чергу, залежить від злагодженої і відданої праці кожного члена команди. На сьогодні “Синергія” – це понад 300 людей. Головними тут називають будівельників.

  • Я переконаний, що у нас працюють одні з найкращих каменярів регіону, і це нам дозволяє мати потрібний темп будівництва і високу якість. Ми намагаємося забезпечити їх усім необхідним на робочому місці. У нас є спеціальні контейнери, де люди можуть погрітися, обсушитися, випити гарячого чаю, пообідати, перечекати дощ. Навіть така, задавалося б, несуттєва дрібниця, але біотуалет ми завжди підіймаємо на той поверх, де в цей час проходять основні роботи, щоб ніхто не бігав поверхами і не шукав його, – відверто розповідає Ігор Оверко.

4

Будівельна компанія “Синегрія” –  лише вершина айсберга. Насправді, це група компаній, починаючи проектною групою і закінчуючи управлінською компанією, що займається експлуатацією уже заселених будинків. Багато затрат іде на облаштування прибудинкової території, на благоустрій, на озеленення. За цим всім треба правильно і якісно доглядати. І ніхто не справиться з цим краще, аніж той, хто створив усе. Роботу управлінської компанії Ігор Оверко та його партнери теж конролюють.

  • Кожної суботи зранку здійснюємо обхід кожного нашого будинку.  Я заходжу у всі під’їзди, підіймаюся на останні поверхи, спускаюся у підвали, перевіряю, чи все на місці чи все працює. До нас звертаються багато мешканців комплексу. Із пропозиціями, зауваженнями, побажаннями. Стараємося з кожним вести відверту розмову та іти, при можливості, назустріч.

Ми цінуємо кожну людину, кожну сім’ю, яка зв’язала свою долю із “Синергією”. У цьому бізнесі треба працювати так, щоб тебе рекомендували люди. І ми так працюємо. Сьогодні більшість інвесторів приходять до нас за рекомендаціями людей, які уже живуть у наших будинках. Приємно це розуміти, – ділиться з нами Оверко.

Кожен, хто зверне увагу на будівельну компанію “Синергія”, зможе знайти тут щось для себе. При проектуванні будинку передбачається від десяти до двадцяти планувань на будь-який смак. Чи то для молодої сім’ї, чи то для холостяка, чи для пари похилого віку. При інвестуванні на початку будівництва є можливість індивідуального планування.

Звертають увагу на “Синергію” не лише інвестори, а й журі престижних бізнес-конкурсів. В офісі, у якому ми ведемо розмову з Ігором Оверком, неможливо не звернути увагу на блискучу статуетку з написом “Бренд року”. Торік, будучи дебютантом, будівельна компанія здобула перемогу у номінації “Прорив року”. Серед інших номінантів “Синергія” виділилася тим, що при будівництві своїх об’єктів забудовник робить акцент на розвиток, не лише внутрішньої інфраструктури своїх комплексів, а й на соціальній інфраструктурі міста в цілому.

3

Так, для мешканців Ірпеня не таємниця, що компанія під керівництвом Ігоря Оверка та партнерів бере активну участь у розвитку інфраструктури міста. Долучалися вони і до реконструкції парків, міського стадіону, центральної частини міста, проводили ремонти доріг, встановлювали зупинки міського транспорту. Зараз “Синергія” веде будівництво комунального дошкільного закладу “Колібрі”, який так потрібен місту. Як зізнався нам Ігор Оверко, вони мріють створити в Ірпені експериментаріум. Такий, який діє в Києві на Подолі. Щоб школярі приходили туди на екскурсії і дізнавалися як утворюється вихор, туман, звідки береться сніг чи дощ.

А ще три товариші мріють все-таки довести до кінця свою найпершу справу і відкрити у місті хорошу лазню.

Bookmark the permalink.

Comments are closed