Гурін з тріском програв суд Дворніковій – вона залишається ірпінським депутатом

46966549_2305945996303895_5094585220334616576_n

Київський окружний адміністративний суд відмовив у забезпеченні позову до подачі позовної заяви Артему Гуріну щодо визнання протиправними деяких дій Ірпінської міської ради. Таке рішення було прийняте учора, 1 грудня.

Справа стосується виконання депутатських повноважень Віолеттою Дворніковою. Гурін, якого начебто обрала партія “Батьківщина” замість Віолетти, аргументував свою думку тим, що Дворнікова не набула депутатського мандату у зв’язку з відмовою і відповідно не має депутатських повноважень. Натомість він вимагає визнати себе обраним депутатом до Ірпінської міської ради.

1
2
3
4
5
6

Суд відмовив у забезпеченні позову з таких мотивів. У Законі України “Про місцеве самоврядування в Україні” чітко передбачено, що повноваження депутата ради починаються з моменту офіційного оголошення відповідною територіальною виборчою комісією на сесії ради рішення про підсумки виборів та визнання повноважень депутатів. 

На першій сесії ІМР нового скликання, яка відбулася 20 листопада 2020 року, всіх присутніх було ознайомлено з результатами голосування по місцевих виборах 25 жовтня 2020 року, що свідчить про те, що Дворнікова набула депутатських повноважень.

Водночас дострокове припинення повноважень депутата місцевої ради можливе у декількох випадках, зокрема й у зв’язку з його відмовою. Проте, відповідно до законодавства, у разі складання повноважень депутатом місцевої ради, рішення приймає місцева рада, відповідно до якого ТВК приймає рішення про припинення повноважень депутата ради.

Як відомо, заява про відмову у здійсненні депутатських повноважень до Ірпінської міської ради не була подана, а тому немає ніяких підстав говорити про те, що Віолетта Дворнікова не може виконувати депутатські повноваження. 

«Суд зазначає, що наведене в заяві обґрунтування необхідності забезпечення позову не свідчить про наявність очевидних ознак протиправності постанови Ірпінської міської територіальної виборчої комісії Бучанського району Київської області №247 від 13.11.2020. Припинення повноважень депутата Ірпінської міської ради Київської області Дворнікової Віолети Віталіївни може бути вирішено виключно Ірпінською міською радою Київської області на її пленарному засіданні, оскільки така особа 20 листопада 2020 року набула повноважень депутата такої ради», – йдеться у рішенні суду.

У суді зазначили, що заява Артема Гуріна про забезпечення позову до подачі позовної заяви є необґрунтованою, недоведеною та непідтвердженою жодними доказами, що стало підставою для відмови у її задоволенні.

Більше актуальних новин Ірпеня та Приірпіння шукайте у нас у соцмережі Facebook  та Telegram!

Bookmark the permalink.

Comments are closed.