Депресія прискорює старіння мозку на 10 років – вчені

19 Лютого 2019

Вчені з Єльського університету в ході першого масштабного дослідження за участю людей довели, що депресія здатна прискорити процес старіння мозку.

Використовуючи нові технології сканування мозку, вчені з’ясували, що синаптична щільність або кількість з’єднань у мозку жертв депресій починає стоншуватися на 10 років раніше, ніж у тих, хто цієї психічної хвороби не має, пише MedikForum.

У середньому в пацієнтів з депресією процес старіння мозку стартував у 40 років, а у людей без депресій – в 50 років.

Зміни синаптичної щільності загрожують більш ранньою втратою пам’яті, сплутаністю свідомості, уповільненням мови та навіть більш раннім початком таких вікових хвороб, як старече слабоумство.

Результати цього дослідження, на думку його авторів, наближають науку до розуміння того, чому у жінок, які вдвічі частіше страждають від депресій, порівняно з чоловіками, ризик розвитку старечого недоумства в три рази вищий, ніж у представників сильної статі. Крім того, отримані дані можуть допомогти в розвитку ліків, що впливають на гіпокамп – це саме та ділянка мозку, яка пошкоджується при старечому слабоумстві та при депресії.

Раніше вчені заявили, що стрес в середньому віці може зменшити розмір мозку і погіршити пам’ять.

Детальніше читайте: https://www.unian.ua/health

Bookmark the permalink.

Comments are closed