Бучанська ОТГ не визнана Кабміном спроможною, – ЗМІ

Приє’днання Ворзеля та Мироцького до Бучанської ОТГ відбулося не згідно з перспективним планом формування територій громад. Відтак, утворена Бучанська громада не визнана Кабінетом Міністрів України у новому складі. 

Про це йдеться у листі Міністерства фінансів України “Про особливості складанння проекту місцевого бюджету на 2020 рік”, який днями був розісланий місцевим радам. Зокрема, в додатку № 5 до листа і міститься інформація про Бучу. Про це повідомляє сайт міста Ірпеня.

Відповідно до відомостей з листа, Буча є дотаційним містом. Тобто, неспроможним забезпечити власні потреби, не кажучи вже про потреби сіл, які можуть увійти в Бучанську ОТГ.

Так, у 2017 році м. Буча отримала дотацію (підтримку) з державного бюджету в сумі 1 мільйон гривень. У 2018-му – майже 4 мільйони, а у 2019-му (поточному) –  майже 9 мільйонів.

Як повідомляється, у 2019 року м. Буча в бюджетному розумінні набула статусу об’єднаної територіальної громади, але по факту продовжує залишатись дотаційною. 

Прогнозована дотація на 2020 рік, за даними Мінфіну, становить майже 9 мільйонів гривень. Саме стільки потрібно місту Буча, щоб там виплачувалися зарплати бюджетникам, у школах було тепло і “не лягло” комунальне господарство.

БУЧА – дотації в роках і цифрах

РікПоказникСума
2017Базова дотація до бюджету м. Буча1084,4 тис. грн
2018Базова дотація до бюджету м. Буча3974,9 тис. грн
2019Базова дотація до бюджету Бучанської міської об’єднаної територіальної громади8933,7 тис. грн
2020Базова дотація до бюджету Бучанської міської об’єднаної територіальної громадиПрогнозується 8955,7 тис. грн

“Дана ситуація явно порушує логіку децентралізації, яка спрямована на формування фінансово самодостатніх громад. І якщо раніше формування Бучанської ОТГ могло відбуватися під інтереси Анатолія Федорука. Він умів із селищними головами домовитися й у високих кабінетах задобрити. То зараз, як видно з нової регіональної політики, дивляться у першу чергу на цифри спроможності. Простіше кажучи, сьогодні Федорук є – завтра не буде. А нові громади формуються на десятиліття або й століття вперед. І вони мають бути логічно сформованими і фінансвово спроможними”, – йдеться у повідомленні.

У контексті Приірпіння дана ситуація стосуватиметься, у першу чергу, Ворзеля. І Кабмін більш ніж чітко сказав: Бучанська ОТГ не визнана Кабміном в частині приєднання Ворзеля.  

Куди піде Ворзель?

Логічно, що Ворзель має залишитися з Ірпенем. Він і так адміністративно та інфраструктурно пов’язаний з Ірпенем довгі десятиліття. Але головне тут інше. Ірпінь є фінансово не просто самодостатнім, Ірпінь дотує державний бюджет. Тобто, якщо Бучі держава додає 8-9 мільйонів для виживання, то з Ірпеня, навпаки, 12-15 мільйонів вилучає до держбюджету. (В Ірпені зареєстровано майже 10 тисяч підприємств, фірм і компаній різного рівня.) Таке підняття частини грошей нагору називається горизонтальне вирівнювання, коли багатші громади підтримують менш спроможні. 

ІРПІНЬ – спроможний, вилучення в роках і цифрах

РікПоказникСума
2017Реверсна дотація з бюджету м. Ірпінь10117,0 тис. грн
2018Реверсна дотація з бюджету м. Ірпінь15266,5 тис. грн
2019Реверсна дотація з бюджету м. Ірпінь12265,6 тис. грн
2020Реверсна дотація з бюджету м. ІрпіньПрогнозується 14 677,3 тис. грн

Тобто, яка логіка вилучати кошти з Ірпеня на рівень держави, щоб потім ділити на такі дотаційні громади як Бучанська? Яка логіка приєднувати Ворзель до дотаційної Бучі, якщо поруч є самодостатній Ірпінь, у якого забирають кошти нагору? У Міністерстві фінансів  дивляться не на політику, а виключно на цифри. Дивляться і не бачать логіки приєднувати Ворзель до Бучі.

Редакція сайту міста Ірпеня зазначає, що ця інформація – не проти Бучі як міста. Ця стаття про факти і цифри, які доводять хибність стратегічної політики розвитку міста. Яку варто концентрувати на фінансовій достатності Бучі, а не тягувати на себе дальні бідні села. Тільки заради амбіції однієї людини мати Бучанське князівство.

Bookmark the permalink.

Comments are closed.