Буча хоче приєднатися до Ірпеня

Ще п’ять населених пунктів, серед яких і село Буча, хочуть приєднатися до Ірпеня. Вчора на позачерговій сесії Бузівська сільська рада, до якої входять с. Бузова, с. Любимівка, с. Гурівщина, с. Хмільна та с. Буча, затвердила результати громадського опитування місцевих мешканців щодо об’єднання у єдину територіальну громаду. Абсолютна більшість опитаних віддала перевагу об’єднанню з містом Ірпінь.

14672891_10210380850628421_191463067_o

“Напередодні ми провели подвірне опитування населення. Загалом проголосувало трохи більше 800 осіб. Проти будь-якого об’єднання віддали свій голос 24 людини, 46 опитаних побажало об’єднатися з селом Шпитьки, а решта – понад 700 осіб віддали свої голоси за створення територіальної громади з Ірпенем”, – розповів “Правді Ірпеня” голова Бузівської сільської ради Сергій Кижлай.

Разом з тим, депутати Бузівської сільської ради десятьма голосами з одинадцяти прийняли пропозицію Ірпінської міської ради створити спільну робочу групу по об’єднанню і делегували своїх представників. Також Бузова відмовила на пропозицію села Шпитьки створити спільну територіальну громаду.

14632612_1202879919755207_986707866_o

14646723_1202879926421873_201110952_o

Такому голосуванню передувало досить довге та жваве обговорення між громадою, депутатами і представниками Шпитьок та Ірпеня. Село Шпитьки пропонувало об’єднуватися за принципом село до села, селяни до селян, схожа громада до схожої. Водночас, Ірпінь запропонував селам динамічний розвиток та процвітання.

“Ірпінь – фінансово самодостатнє місто. Для прикладу хочу зауважити, що видатки на освіту і медицину нараховуються на одного учня чи на одне ліжко-місце. Так от в Ірпені є такий дохід бюджету, що сьогодні держава забирає в Ірпеня 13 млн.грн. і підіймає їх на центральний рівень. Але коли ми матимемо ширшу мережу освітніх та медичних закладів у селах, то ці гроші залишатимуться у громаді”, – пояснила заступник міського голови Ірпеня з гуманітарних питань Михальченко Лідія Яківна.

Член робочої групи з питань об’єднання територіальних громад Максим Плешко також наголосив, що ті села, які зараз в процесі об’єднання з Ірпенем, уже відчувають переваги. Так, село Козинці отримали від Ірпеня хоч і не нові, проте робочі автобус та екскаватор. Крім того, Ірпінська міська рада викупила у селі Михайлівка-Рубежівка недобудований гуртожиток, який збирається довести до ладу і облаштувати там кімнати для молодих медиків та освітян регіону. А сільський голова Рубежівки уже є членом виконавчого комітету Ірпінської міської ради. Тобто співпраця уже триває досить активно.

Варто зауважити, що села Бузова, Буча, Любимівка, Гурівщина, Хмільна є досить цікавими і перспективними для Ірпеня селищами, адже вони розташовані вздовж та неподалік Житомирської траси і там можна розміщувати виробництва та логістичні центри. Такі об’єкти принесуть громадам сіл не тільки багато робочих місць, а й значні суми податків, які поповнять місцевий бюджет. Таке об’нання цікаве і Ірпеню і селам.

 

Довідка:

Бузівська селищна рада, Київська обл., Києво-Святошинський р-н.

Населені пункти: с. Бузова, с. Любимівка, с. Гурівщина, с.Буча, с. Хмільна

Адміністративний центр – с. Бузова.

Площа: 2112,459 км²

Населення: 3315 (станом на 2015 рік)

Bookmark the permalink.

Comments are closed.