Білкова дієта: переваги і недоліки

Американські дієтологи довели, що саме білкова дієта є одним із найефективніших способів схуднути на довгий період часу. Суть цієї дієти – споживати продукти із високим вмістом білка. Така їжа надзвичайно поживна, тому ви не відчуватимете голоду протягом дня. Тим часом нестача вуглеводів та жирів призведе до зменшення власних жирових запасів. Та чи не зашкодить нашому організму нестача жирів та вуглеводів? Усі плюси та мінуси білкової дієти – читайте далі. 

Переваги білкової дієти

– добре насичує організм;

– немає обмежень за кількістю калорій; 

– забезпечує різноманітний раціон харчування;

– гарантує швидке схуднення;

– результат зберігається на довгий час.

Недоліки білкової дієти

– висока кількість протеїну в організму здійснює навантаження на нирки, що може спричинити появу каміння;

– без жирів та вуглеводів організм не отримує вітаміни та мікроелементи, що необхідні для його нормального функціонування;

– занадто довга білкова дієта може спричинити ламкість нігтів та волосся, втому, блідість обличчя та сухість шкіри. 

Однією з найпопулярніших білкових дієт вважається дієта Дюкана. Суть дієти – споживати тваринні білки (пропонується 72 види), а також 28 видів овочів. Гасло дієти – їж скільки хочеш дозволених продуктів. Дієта має 4 етапи, тривалість яких залежить від мети та початкової ваги людини. До основних білкових продуктів належать: 

– яйця;

– м’ясо (яловичина і телятина);

– риба та морепродукти;

– знежирені молочні продукти;

– сир тофу. 

Дотримуючись цієї дієти, варто готувати страви на пару або грилі. Можна додавати різноманітні спеції, трави, сіль та гірчицю.

Під час дієти Дюкана не дозволяється споживання:

– цукру;

– солодощів;

– хлібобулочних виробів;

– жирної їжі;

Крім того, при дотриманні цієї дієти обов’язково випивати не менше 2 л води на день, щодня вживати вівсянку або вівсяні висіви, а також бути активним – мінімум 20 хв. швидкої ходьби або фізичних навантажень. Білкової дієти варто дотримуватися не більше 2 тижнів, а потім робити перерву на 4-6 місяців. 

Bookmark the permalink.

Comments are closed.